Konyaspor’dan İzmir Marşı açıklaması

253 0

Konyaspor’dan İzmir Marşı açıklaması!

Konyaspor taraftarları, eski kulüp başkanları Ahmet Şan’ın söylemedikleri için teşekkür ettiği İzmir Marşı hakkında yeni karar aldı. Konyaspor Taraftar Grubu Nalçacılılar’ın basın sözcüsü İlker Kırnaz, “Tüm Türkiye’ye İzmir Marşı nasıl söylenir göstereceğiz” dedi.

Atiker Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi’nin 2. haftasında, Portekiz ekibi Vitoria Guimaraes ile yarın Konya Stadı’nda karşılaşacak. Konyaspor Taraftar Grubu Nalçacılılar’ın basın sözcüsü İlker Kırnaz, maç öncesinde İzmir Marşı söylenmesi hakkında şu açıklamayı yaptı:

‘TÜM TÜRKİYE’YE İZMİR MARŞI NASIL SÖYLENİR NALÇACILILAR OLARAK GÖSTERECEĞİZ’

“Maçtan 10 dakika önce marşlarımızı söylemeye başlayacağız. İzmir Marşı’nı, Gençlik Marşı’nı ve Mehter Marşı’nı hep bir ağızdan söyleyeceğiz” dedi. Konyaspor’un İzmir Marşı ile ilgili daha önce kamuoyuna yansıyan tartışmalara da değinen Kırnaz, “Biz, İzmir Marşı başta olmak üzere bunların UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ve Milli maçlar gibi uluslararası arenada söylenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Herkes Vitoria Guimaraes maçını izlesin. Tüm Türkiye’ye İzmir Marşı nasıl söylenir Nalçacılılar olarak göstereceğiz.”

NE OLMUŞTU?
Bylock soruşturması sonrasında 22 Ağustos’ta istifa eden kulübün eski başkanı Ahmet Şan’ın İzmir Marşı hakkındaki sözleri büyük tepki çekmişti.

Nalçacılılar’ın, ‘Birlik, Beraberlik ve İstişare Gecesi’ne katılan AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat’ın ardından kürsüye gelen Ahmet Şan’ın, 16 Temmuz’da basına yansıyan sözleri şu şekildeydi:

“Bugün Türkiye’de maaselef tüm statlar İzmir Marşı’nı söylüyor. Konya hariç. Konya çünkü bu ülkenin birliğini düşünüyor ve her zaman o milli maçlarda gördüğümüz ‘tek bayrak, tek devlet, tek vatan’ duygusuyla hareket eden Nalçacılılar’dan bu gücü alıyor.”

İLGİLİ HABERLER

Lyon’un Marcelo kararı

Posted by - Haz 21, 2017 0
Lyon Mangala’yı aldı, Marcelo’dan vazgeçebilir Marcelo’yu kadrosuna almak isteyen Lyon’da yeni gelişmeler yaşanıyor. Eliquim Mangala’yı kiralamak üzere olan Fransız ekibi,…

Leave a comment