2018 Hastane Randevu Alma İşlemleri

178 0

2018 Hastane Randevu Alma İşlemleri

Artık hastane sırası beklemekle uğraşmak istemeyen vatandaşlar daha kolay ve kısa yolda randevu alabiliyorlar. Peki bu kısa ve kolay yol nersidir? MHRS hastane randevusu nereden ve nasıl alınır? İşte, randevu alma işlemi hakkında merak edilen tüm detaylar aşağıda yer alan bölmelerden ulaşabilirsiniz. 2018 hastane randevu alma işlemleri nasıl yapılır?

182 Hastane Randevu Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

2018 hastane randevu alma işlemleri nasıl yapılır. Hastane randevu alma işlemi için iki fraklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki, 182 numaralı hattı arayarak çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Fakat bu işlem, hatların ve çağrıya yanıt veren operatörlerin yoğunluğu nedeniyle sağlıklı işlemeyebilmektedir.

İkinci işlem ise internet üzerinden TC Kimlik Numarası ile alınan randevuları kapsamaktadır. Bu işlem genel olarak en sağlıklı  bilinen yöntemdir. Randevunuzu şu şekilde alabilirsiniz;

  • https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, “Yeni Üye” bölümünden sizin belirleyeceğiniz bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
  • Akıllı cihazınıza MHRS Mobil uygulamasını indirerek “Yeni Üye” bölümüne giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi girerek Üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğü’nde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.
  • Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.
  • MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz

Yakın Çevremdeki Kişiler İçin Randevu Alabilir Miyim??

  • İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve kimlik bilgileri ile hesap oluşturmanız gerekmektedir. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.
  • Üyelik kaydı oluşturduğunuz aile fertlerinizin kimlik numarası ve parolası ile https://www.hastanerandevu.gov.tr , https://www.mhrs.gov.tr veya MHRS Mobil uygulamasından giriş yaparak aile fertleriniz için randevu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Alo182 çağrı merkezimizi arayarak da aile fertleriniz için randevu alabilirsiniz.

En Erken Randevu Ne Zaman Alınabilir?

  • Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ve ağız ve diş sağlığı merkezlerine sabah saat 07:00’ye kadar aynı gün içerisine, 07:00’den sonra ise en erken 1, en geç 15 gün sonrasına randevu oluşturulabilir.
  • Aile hekimlerinden de aynı güne (en erken yarım saat sonrasına) , en geç 15 gün sonrasına randevu alınabilmektedir.
  • Saat ve poliklinikler farklı olmak kaydıyla aynı güne kurum başına en fazla iki randevu alınabilmektedir

İLGİLİ HABERLER

Yurtdışında Gezilecek Yerler

Posted by - Şub 16, 2018 0
Yurtdışında Gezilecek Yerler Her insanın taile ihtiyacı vardır. insanların kafalarını boşaltmaya, sene içindeki yorgunluklarını atmaya ve dinlenmelerine yaramaktadır. Tatil denilince…