HGS Borç ve Ceza Durumu Sorgulama

224 0

2018 HGS Borç ve Ceza Durumu Sorgulama

HGS borç sorgulama işlemleri nasıl yapılır? HGS ceza öğrenme sorgulaması nereden yapılır? HGS plakadan ceza sorgulama işlemleri ile hızlı bir şekilde borcunuzu öğrenebilirsiniz. Peki tüm bu işlemler nasıl gerçekleştiriliyor? 2018 HGS Borç ve Ceza Durumu Sorgulama.

HGS borç ve ceza sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı Geçiş Sistemi kullanan araçların cezalı geçişlerinde ya da bakiyesinin bitmesi ile gişeden geçtikten sonra plakaya borç yazılmaktadır. Tüm bunların yanında bazı HGS gişelerinde araç sahiplerinin ve sürücülerin hiç bir kusuru olmamasına rağmen sistemden kaynaklanan bir hata ile HGS borcu oluşmaktadır. Araç sahiplerinin HGS borç durumlarını sürekli olarak kontrol etmeleri gerekmektedir. HGS  borç – ceza durumu sorgulama işlemlerinizi nasıl yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS borç ve ceza sorgulamalarınızı yapmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları internet üzerinden bazıları da telefon ile arayarak borç sorgulamaktır. İşte detaylar..

E-Devlet sistemi ile sorgulama yapmak isteyenler, sisteme giriş yapmalıdır. Sisteme giriş yapmak için e-Devlet şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Hemen aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, e-Hizmetler bağlantısına girilir. Bağlantı üzerinde yer alan kurumlardan PTT Genel Müdürlüğü bölümü açılır. Buradan ‘’Hızlı Geçiş Sistemi Hesap Bilgileri Sorgulama’’ bağlantısı ile sorgulama yapılabilir.

e-Devlet HGS Borç Sorgulama

Telefon ile HGS bakiyesi sorgulamak isteyenler, 444 1 778 numaralı telefonu veya 0580 460 60 60 numaralı telefonu arayarak bakiyeleri hakkında bilgi alabilirler.

PTT ile bakiye sorgulaması yapmak isteyenler, PTT internet sitesine girmelidirler. İnternet sitesine girildikten sonra HGS bakiye sorgulama bağlantısı açılır. Bağlantı üzerinden HGS kartı sahibinin T.C. kimlik numarası, pasaport numarası, vergi numarası veya aracın plakası bilgilerinden bir tanesi yazılarak kalan bakiye öğrenilebilir.

PTT HGS Bakiyesi Sorgulama


İLGİLİ HABERLER

Selimiye Camii restorasyonu

Posted by - Eyl 18, 2018 0
Edirne Valisi Günay Özdemir’in önerisiyle Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun talimatıyla geçen yıl başlatılan “Kültür Mirası Atölyesi: Açık…

Türkiye Tek Yürek

Posted by - Tem 16, 2018 0
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde çok sayıda vatandaş, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen anma programına katıldı.…