2018 Yılında 2.el Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?

222 0

2018 Yılında 2.el Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?

2018 Yılında 2.el Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak? İnsanların arabaya ihtiyaç duyduğu bu dönem tamamlandıktan sonra daha fazla sahibinden 2. el araç ilanının yayınlanacağı yönündeki öngörüler büyük olasılıkla haklıydı. Hem tatil sezonunun hem de bayram dönemimin kapanması ve üstüne bir de okulların da açılmasıyla birlikte ikinci el arabalar piyasada uçtu diyebiliriz. Bunu, sahibinden ikinci el satılık araba ilan sayısının artmasından anlıyoruz. Ancak bu dönemin kapanışıyla birlikte yeni MTV zamları da açıklandı. Peki, araba fiyatları düştü mü ve %40 zamlı MTV haberi fiyatları nasıl etkileyecek? tüm detayları İnternetin Gazetesi’nden öğrenebilirsiniz…

2017 ikinci el araç piyasası canlanmış olsa da araç fiyatlarında gözle görülür bir düşüş olmadığı kesin. Ancak seçenek sayısının arttığını net olarak rakamlarla söylemek mümkün. Yani bu dönemde yeni bir araba almayı düşünüyorsanız daha fazla seçenekleriniz var.

2018 MTV Zammı İkinci El Araba Fiyatlarını Nasıl Etkiler?

Maalesef MTV rakamları neredeyse insanı araba almaktan soğutuyor. Ancak bir otomobil sahibi olmak aileler ve bireyler için sadece lüks değil önemli bir ihtiyaç. Ulaşımı bireysel kılmak, uzun yolculuklarda ailenizle rahat etmek ya da farklı sebeplerle arabaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda bazılarına göre MTV zammı sıfır araç almayı özellikle de 3 yaşından küçük araç almayı zorlaştıracak. Durum böyle olunca alıcının büyük bir kısmı 3 yaşından büyük araçlara yönelecek. bu durumda 3-7 yaş arası ikinci el araba fiyatlarından artış olacak.

Bu Durum Kimleri İlgilendirebilir ?

Bir başka görüşe göre, ülkemizde son beş yıldır sıfır araç alan kitle, zaten ya şirketler ya da gerçekten MTV’den etkilenmeyecek durumdaki alıcılar. Bunlar yine sıfır araç almaya devam edecek. Ancak orta sınıf 3 yaş ve üzeri araçlara yönleceği için burada yine bir yükseliş olacak.

Teorilerden biri de yüksek MTV rakamlarını ödemek istemeyen bir grup araç sahibi, silindir hacmi yüksek olan araçlarını değerinin altında da olsa bir an önce satmak için kolları sıvayacak.

Yukarıdaki durumlardan hangisi gerçekleşir söylemek zor ama yüksek silindir hacmi olan ve 3 yaşından küçük olan araçlara talebin net bir biçimde azalacağı kesin.


İLGİLİ HABERLER