Açık Öğretim Lise Sınavları İnternet’ten Olacak

65 0

Açık Öğretim Lise Sınavları İnternet’ten Olacak

Açıköğretim lise ve Açıköğretim Ortaokul sınavları dijital ortamda yapılacak. İlerleyen zamanlarda uygulanacak olan sınav sistemi 81 ilde gerçekleştirilecek. Hem sınav maliyetlerini düşürmek hemde teknolojide yaşanan gelişmeleri kaçırmamak için dijitale ayak uydurulacak. İşte Edirne valiliğinden yapılan açıklama..

Yakın zamanda Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) sınavlarının da elektronik ortamda yapılması planlanmaktadır. e-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Kurumsal açıdan sınav maliyetlerini düşüren, adaylar açısından sınav süreçlerini kısaltan bir uygulama olarak görülmektedir. MTSKS, kara yollarında seyreden araçları kullanacak sürücü kursiyerlerine yönelik, teorik ve uygulama sınavlarını kapsamaktadır. Özel MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerler ile halen yazılı sınavda sorumluluğu devam eden kursiyerler e-sınav başvurusu yapabilir.”

Merkezi sistem sınavlarına başvuru hakkı olan ve e-Sınava katılmasında herhangi bir engeli bulunmayan tüm adayların e-Sınav uygulamalarına katılabileceğini aktaran Cırıt, “Edirne’de, Eski İstanbul Caddesi Sabuni Mahallesi No:111 adresinde yapımı tamamlanan e-Sınav Merkezi, Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 4 Mayıs’ta hizmete alınmıştır. 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 18.00’de ilk sınav oturumu yapılacaktır. İlimizde açılan e-Sınav Merkezinde aynı anda 40 motorlu taşıt sürücü kursiyerin elektronik sınava alınabileceği 2 salon mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

ÜNLÜLERİN MAKYAJ NOTLARI

Posted by - Ağu 29, 2018 0
Yıllar önce sevilen yorumcu Demet Sağıroğlu, sesinden dinlediğimiz “İhanet Ettin” isimli eseri kendi tavrında okuyarak müzik piyasasına sunan ünlü stilist…

Trafikte Drone’lu denetim

Posted by - Eki 5, 2018 0
Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde “Trafik Kazalarını Önleme Planı” çerçevesinde uygulama başlattı. İstanbul’da, drone ile yapılan kontrollerde, trafik kurallarına uymadığı…