Açık Öğretim Lise Sınavları İnternet’ten Olacak

70 0

Açık Öğretim Lise Sınavları İnternet’ten Olacak

Açıköğretim lise ve Açıköğretim Ortaokul sınavları dijital ortamda yapılacak. İlerleyen zamanlarda uygulanacak olan sınav sistemi 81 ilde gerçekleştirilecek. Hem sınav maliyetlerini düşürmek hemde teknolojide yaşanan gelişmeleri kaçırmamak için dijitale ayak uydurulacak. İşte Edirne valiliğinden yapılan açıklama..

Yakın zamanda Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) sınavlarının da elektronik ortamda yapılması planlanmaktadır. e-Sınav, basılı evrak kullanılmaksızın sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayarlar aracılığıyla yapıldığı sınavlardır. Kurumsal açıdan sınav maliyetlerini düşüren, adaylar açısından sınav süreçlerini kısaltan bir uygulama olarak görülmektedir. MTSKS, kara yollarında seyreden araçları kullanacak sürücü kursiyerlerine yönelik, teorik ve uygulama sınavlarını kapsamaktadır. Özel MTSK müdürlüğüne kayıt yaptırarak sorumlu olduğu derslerin eğitimlerini tamamlayan tüm kursiyerler ile halen yazılı sınavda sorumluluğu devam eden kursiyerler e-sınav başvurusu yapabilir.”

Merkezi sistem sınavlarına başvuru hakkı olan ve e-Sınava katılmasında herhangi bir engeli bulunmayan tüm adayların e-Sınav uygulamalarına katılabileceğini aktaran Cırıt, “Edirne’de, Eski İstanbul Caddesi Sabuni Mahallesi No:111 adresinde yapımı tamamlanan e-Sınav Merkezi, Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 4 Mayıs’ta hizmete alınmıştır. 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 18.00’de ilk sınav oturumu yapılacaktır. İlimizde açılan e-Sınav Merkezinde aynı anda 40 motorlu taşıt sürücü kursiyerin elektronik sınava alınabileceği 2 salon mevcuttur.” ifadelerini kullandı.


İLGİLİ HABERLER

İmamoğlu İBB’de mesaiye başladı

Posted by - Nis 19, 2019 0
Mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevine başlayan Ekrem İmamoğlu, şeffaf bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini kaydetti. İmamoğlu, birçok görüşmeyi…