Alışveriş Merkezlerine İlgi Artıyor

68 0

Alışveriş Merkezlerine İlgi Artıyor

Her geçen gün şehir merkezlerinde farklı farklı alışveriş merkezleri açılıyor. Alışveriş merkezlerinin bazı bölgelere açılmaması için eylemler bile düzenleniyor. Ancak toplum alışveriş merkezlerini seviyor. Alışveriş merkezlerine giden kişi sayısı artış gösterdi.

Alışveriş Merkezleri Haftasonu Gezmek İçin Tercih Ediliyor

Haftasonunu gezmeye ayıran çiftler, aileler, arkadaşlar alışveriş merkezlerini tercih ediyorlar. Yazın klimalar ile serin, kışın ısıtıcılar ile sıcak olan alışveriş merkezleri insanların tercih sebebi oluyor. Üstelik bir çok mağazanın aynı yerde bulunması ile insanlar bir çok seçeneği değerlendirme fırsatı buluyor.

Daha Çok Açık Alan Tercih Edilmeli

Toplum alışveriş merkezlerini tercih ediyor ancak dışarıdaki doğal yaşamı kaçırıyor. Şehirleşme ile birlikte günlük yaşamda betonların ve gri mekanların arasında yaşamını geçiren insan kendisi fark etmese de stres içinde yaşamını sürdürüyor. Son zamanlarda sürekli kapalı alanlara sıkışan insan doğasına aykırı bir davranışı kabullenmesi kolay olmayacak. Artan depreson ve stres etkileri uzmanlar tarafından şehir hayatına bağlanıyor. Bunun çözümü ise daha çok doğal ortam, temiz hava ve bu hava da yürüyüş.

Yılda AVM’yi Ziyaret Eden Kişi Sayısı

Ülkemizde 2017 yılında alışveriş merkezlerini gezen kişi sayısı 2 milyar 200 milyon civarında seyretti. Türkiye’deki toplam AVM sayısı ise 402 olarak karşımıza çıkıyor. 81 ilimize ortalama olarak 4.96 yani 5 AVM düşüyor. Üstelik 2018 sonunda toplam AVM sayısı 410’a yükselecek.


İLGİLİ HABERLER

Sakal Sen Nelere Kadir sin!

Posted by - May 4, 2017 0
Sakal; Eskiden dedelerimiz, babalarımız, mahalledeki ağabeylerimiz, günlük tıraş olurlar öyle dışarı çıkarlardı. Özellikle bayramda seyranda buna çok özen gösterirlerdi. Zaten…