Avukata yapılan bıçaklı saldırı protesto edildi

50 0

Kocaeli Barosu üyesi bir grup avukat, meslektaşları Hüseyin Fener’e yönelik bıçaklı saldırıya tepki gösterdi

KOCAELİ (AA) – Kocaeli Barosu üyesi bir grup avukat, meslektaşları Hüseyin Fener’in İzmit’teki hukuk bürosunda uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralanmasını protesto etti.
Kocaeli Adliyesi önünde toplanan avukatlar adına açıklama yapan Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, kamu görevi yapan avukatlara yönelik sözlü, fiili ve silahlı saldırıların kaygı verici boyutlara ulaştığını söyledi.
Meslektaşlarına yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını, bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmelerine engel olamayacağını vurgulayan Gökçe, şöyle konuştu:
“Yargının vazgeçilmez üç unsurundan biri olan savunma makamını temsil eden avukatlara yönelik saldırılar, yargıya yapılmış demektir. Bugün avukata atılan yumruk, saplanan bıçak, sıkılan her kurşun adaleti ve bağımsız yargıyı hedef almaktadır. Avukata yönelik her türlü saldırıyı yapanlar da bir gün kendilerinin de savunmaya ve avukata ihtiyaç duyabileceklerini asla unutmasınlar.”
Gökçe, avukatlara karşı yapılan saldırılara karşı dik durmak zorunda olduklarını dile getirerek, “Kimden gelirse gelsin her türlü saldırı, baskı, haksızlık ve adaletsizlik karşısında pes etmeyen bir meslek için birlikte çalışmaya ve gayret sarf etmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız bulunmaktadır. İnanıyoruz ki bu mücadele sonucunda kazanan bağımsız savunma, hukukun üstünlüğü ve demokrasi olacaktır. Meslektaşımız Hüseyin Fener’e acil şifalar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Açıklamanın ardından avukatlar, meslektaşlarına yönelik saldırıyı alkışla protesto etti.
– Olay
Avukat Hüseyin Fener, Kocaeli’nin İzmit ilçesi Körfez Mahallesi’nde Kocaeli Barosu’nun bulunduğu plazadaki hukuk bürosunda, 8 Ekim’de ofisine gelen bir kişiyle tartışmaya başlamış, tartışmanın büyümesi üzerine kimliği henüz belirlenemeyen kişi, bıçakla Fener’i kolundan ve karnından yaraladıktan sonra kaçmıştı.
Saldırganın peşinden koşan Fener’in, yanındaki silahla ateş açması sonucu park halindeki bir kamyonetin ön camına mermi isabet etmişti.
Avukat Fener, Seka Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu olmuştu.
Polisin, şüpheliyi yakalamak için başlattığı çalışma sürüyor.

Muhabir: Metin Girgin
Redaktör: Nurhan Çorlu
Yayınlayan: Sevil Çelik


İLGİLİ HABERLER

Gazete sahibi, amcaoğlunu öldürdü!

Posted by - Mar 12, 2019 0
Yerel gazete ve internet sitesi sahibi olan şüpheli, sokakta tartıştığı amcasının oğlunu tabancayla vurarak öldürdükten sonra gözaltına alındı. Katil zanlısının,…