Bakan Tüfenkci Açıkladı! Irak’a İkinci Bir Sınır Kapısı Açılabilir

299 0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, “Merkezi Irak hükümeti ile ikinci bir sınır kapısı açılması konusunda fikir birliği oluştu. Gerekli adımlar atıldıktan sonra Ovaköy sınır kapısı açılabilir.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Anadolu Ajansı Editör Masası’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tüfenkci, “Bilinenin aksine bizim ticaretimizin büyük kısmı Kuzey Irak’la değil, merkezi hükümetle gerçekleşiyor. Merkezi Irak hükümeti ile ikinci bir sınır kapısı açılması konusunda fikir birliği oluştu. Gerekli adımlar atıldıktan sonra Ovaköy sınır kapısı açılabilir” dedi.

“TÜRKİYE, TİCARİ AÇIDAN VAZGEÇİLECEK BİR ÜLKE DEĞİL”

Türkiye-ABD ilişkileri kırılgan bir zeminde yürüyor. “Türkiye ticari açıdan vazgeçilebilecek bir ülke değil. Bunu ABD’de görüyor.

“SİYASİ ŞANTAJA DÖNÜŞTÜRMEK AHLAKSIZLIKTIR”

“AB ticari menfaatler üzerine kurulmuş bir birlik. Taahhütlerini yerine getirmeyen bir Avrupa mali yardımları kesse ne olur kesmese ne olur. Adil bir rekabet istiyorlarsa ekonomik şantaja başvurmamaları gerekir. Siyasi şantaja dönüştürülmesi ahlaksızlık.”


İLGİLİ HABERLER

Geçişler tamamen patikalardan

Posted by - Şub 26, 2019 0
Venezuelalılar, Kolombiya sınırının kapanması nedeniyle geçişlerde yasa dışı olarak patika yolları kullanmaya başladı. Kolombiya-Venezuela sınırında geçişler tamamen patikalardan yapılıyor. Venezuela…