Bitcoin Kan Kaybediyor!

210 0

Bitcoin Kan Kaybediyor!

Bitcoin kan kaybediyor.  Bitcoin yüzde 25 değer kaybederek 11 bin dolar seviyesine indi. Bitcoin ile birlikte diğer kripto para birimleri de düşüşe geçti. Ripple ve Ethereum da düşüşünü sürdürdü. Kripto paralarda düşüş sürecek mi? Bitcoin düşüşü ne zaman duracak?

Güney Kore Bitcoin’i Yasaklayabilir!

Güney Kore maliye bakanı dijital paraların ticaretinin yasaklayabileceklerini açıklamıştı. Güney Kore’nin Bitcoin’i yasaklayıp yasaklamayacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır. Ancak bu açıklama bile Bitcoin de bir dalgalanmaya oluşturmaya yetti.

Çin’den Kripto Para İle Ticarete Engel

Çinli yetkililerden bugün yapılan açıklamada, kripto para ticareti yapılan platformlara erişimin Çin’de kapatılabileceği bildirilmişti.

Dünyada sanal para birimlerine olan talebin en yüksek olduğu 3 ülkeden ikisi olan Çin ve Güney Kore’de regülasyonların artabileceği endişesiyle, Bitcoin dışındaki diğer kripto paralarda da bugün düşüş görüldü.

Ethereum’un değeri yüzde 24 kayıpla 966 dolara kadar gerilerken, Ripple’ın değeri de yüzde 32 düşüşle 1,12 dolara düştü.

Bitcoin’in değeri, dünü 13 bin 590 dolardan kapamasının ardından, bugün yüzde 18,5 değer kaybederek 11 bin 69 dolara kadar geriledi. Böylece, Bitcoin son üç buçuk haftaki kazançlarının hepsini kaybederken, 22 Aralık’tan bu yana da en düşük seviyesine inmiş oldu.

Açıklamaların ardından dokuz kripto para birimi piyasadan çekilirken 1441 kripto para biriminin oluşturduğu kripto para piyasası hacmi 525 milyar dolara geriledi ve kripto para piyasasının en büyük birimi Bitcoin hafif toparlanmayla yüzde 15’in üzerindeki kayıplarını yüzde 14.72’ye çekti ve 11 bin 324 dolardan işlem gördü. Bitocin kripto para piyasasının yüzde 35.9’unu oluştururken piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi 60 milyar odlar olarak hesaplandı.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik bir para birimidir. Sembolü: ฿ . Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilir. Ayrıca Bitcoin Deep Web’in para birimidir. Bitcoin ağı 3 Ocak 2009’da hayata geçti. Manifestonun yazarı Satoshi Nakamoto’dur fakat muhtemelen gerçek ismi değildir. Maksimum bitcoin sayısı 21 milyonla sınırlıdır. 22 Temmuz 2013 tarihi itibariyle dolaşımdaki Bitcoin’lerin toplam değeri 1.2 milyar dolar seviyesindeyken 4 Haziran 2014 tarihi itibariyle bu değer 8.2 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır


İLGİLİ HABERLER

AB’den 5 bankaya kartel cezası

Posted by - May 16, 2019 0
AB, JPMorgan, Barclays, Citigroup’un da aralarında bulunduğu 5 bankaya 1 milyar 7 milyon avro kartel cezası kesti. JPMorgan, Barclays, Citigroup‘un da aralarında…

Marketlerde tanzim etkisi

Posted by - Şub 12, 2019 0
Tanzim noktalarında satılan sebzeler marketlerde de aynı fiyata çekildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sebze meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla kurulan tanzim…