Çanakkale’de Sokak Basketbolu Turnuvası

52 0

Çanakkale’de Sokak Basketbolu Turnuvası

Çanakkale’de Üniversiteler arası 3×3 Üniversiteler Türkiye Basketbol turnuvası düzenlenecek. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) Temsilcisi Faruk Güneş turnuvarnın Çanakkale’de gerçekleştirileceğini açıkladı.

Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonanın teknik toplantısının 3 Haziran’da saat 17.30’da düzenleneceğini belirtti. Şampiyonaya, yaklaşık 25 üniversiteden kız ve erkek basketbol takımlarının katılacağını belirten Güneş, şöyle konuştu:

“Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ve yönetim kurulu üyelerine özellikle bu organizasyonun Çanakkale’ye verilmesinde etkin rol aldıkları için teşekkür ediyoruz. Ayrıca başta Çanakkale Valiliği olmak üzere Çanakkale Belediye Başkanlığına, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne, emeği geçen basketbol il temsilcisi Murat Firidinoğlu’na teşekkür ediyorum. Üçüncüsü geçen yıl düzenlenen şampiyonanın dördüncüsünü yine Çanakkale’de gerçekleştirilmesinin mutluluğunu yaşıyorum. Önümüzdeki yıldan itibaren bu turnuvayı, uluslararası bir boyut kazandırmak amacıyla geleneksel hale getirmeyi arzu etmekteyiz.”

Turnuvanın, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ile Okan Üniversitesi organizasyonunda gerçekleştirildiğini kaydeden Güneş, “Ayrıca Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan ve Rektörü Prof. Dr. Şule Kut’a, ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hürmüz Koç’a sporun gelişmesine sağladıkları katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.


İLGİLİ HABERLER