CHP’den 10 YSK üyesine suç duyurusu

322 0

CHP, 10 Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyesine suç duyurusunda bulundu. -YSK, dün, referandumda aldığı ‘mühürsüz’ kararı nedeniyle kuruma yönelik eleştiriler üzerine suç duyurusunda bulunacağını söylemişti. Başkan Sadi Güven başkanlığında yapılan olağanüstü toplantıda öncelikle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK’ya yönelik eleştirileri gündem olurken, suç duyurusunda bulunulacağı söylemişti.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada ise 10 YSK üyesi hakkında 16 Nisan referandumunda seçimin işleyişine ilişkin aldıkları karar nedeni ile soruşturma başlatılması şikayette bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, Yargıtay üyeleri için Yargıtay’a, Danıştay üyeleri için ise Danıştay’a şikayet başvuruları yapıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Bağışıklığı Güçlendirecek Besinler

Posted by - Oca 11, 2018 0
Bağışıklığı Güçlendirecek Besinler Nelerdir? Bağışıklığı Güçlendirecek Besinler Nelerdir? Çevremizdeki dünya ile etkileşimimiz sırasında bulaşıcı hastalıklardan, bakterilerden, virüslerden korunma yeteneğimiz büyük…

Kjaer gitti yıldız gölcü geldi

Posted by - Tem 31, 2017 0
Kjaer’in gidişi sonrası yıldız golcü geliyor! Simon Kjaer’in Sevilla ile anlaşmasının ve Danimarkalı futbolcunun İspanya’ya gitmesinin ardından Fenerbahçe transfere ağırlık…

Leave a comment