Dünya Kupası Ne Zaman ve Hangi Ülkede?

115 0

Dünya Kupası Ne Zaman ve Hangi Ülkede?

2018 Dünya Kupası: Fikstür, kura, TV yayını ve Rusya’daki turnuvaya dair bilmeniz gereken herşey haber sitemizde… Dünya Kupası Ne Zaman ve Hangi Ülkede?

2018 Dünya Kupası için geri sayım başladı. Turnuva öncesinde bilmeniz gerekenler.

Dünya Kupası’nın 21. edisyonu, 2018 yazında Rusya’da sahnelenecek.

Dünyada, uluslararası spor organizasyonları ele alındığında, FIFA Dünya Kupası‘ndan daha büyük bir turnuva yok. Olimpiyat Oyunları’ndan bile daha fazla seyirci çekiyor.

2018 Dünya Kupası, bildiğimiz haliyle son Dünya Kupası olacak olması nedeniyle de dikkat çekici. 2022’de çok tartışmalı bir ev sahibi olan Katar’a gidecek turnuva, ülkedeki anormal sıcaklıklar nedeniyle, Avrupa’daki yaz mevsiminde oynanmayacak.  2026’dan itibaren ise turnuvadaki takım sayısı 32’den 48’e çıkacak. Bu turnuvanın ev sahibi henüz belli değil ama ABD, Kanada ve Meksika ortaklığının kazanan olması bekleniyor.

Dünya Kupası’ndaki açılış maçını ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan oynayacaklar ve müsabaka, 14 Haziran 2018 tarihinde TSİ 18:00’de başlayacak. Karşılaşma Luzhniki Stadı’nda oynanacak.

Turnuvanın açılış gününde oynanacak tek maç bu olacak. Sonrasındaki günlerde ise günde üç maç ve hatta bazen dört maç ekranlarınızda olacak.

2018 Dünya Kupası finali ne zaman?
Turnuva 15 Temmuz 2018’de TSİ 18:00’de oynanacak final müsabakasıyla sona erecek. Üçüncülük maçı ise aynı gün daha erken bir saatte oynanacak.

Turnuvanın yarı final maçları 10 ve 11 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Turnuvadaki son dört maçın tamamı, Moskova’daki Luzhniki ve Saint Petersburg’daki Krestovsky Stadyumlarında oynanacak.

DÜNYA KUPASI NEREDE DÜZENLENİYOR?

Saint Petersburg Stadium Russia
Turnuva Rusya’da düzenlenecek. 11 şehirdeki 12 stadyum maçlara ev sahipliği yapacaklar.

Bu 12 stadyumdan 10’u ya tamamen yeni, ya da son beş yılda yapıldı. Moskova’dkai Luzhniki Stadyumu ve Yekaterinburg’daki Merkez Stadyumu ise eski statlar fakat turnuva için restore edildiler.


İLGİLİ HABERLER


TOPlist internetin gazetesi haber toplist.biz.tr hittoplist.net arama motorlarina kayit, site ekle, link ekle, toplist site ekle http://turkcetoplist.tk Zirvehit.Com