Tayland’da oyuncak pandalı sosyal mesafe önlemi: ‘Daha az yalnız hissetmemi sağlıyor’

Bangkok’ta bir restoran, müşterilerin sosyal mesafe kurallarına uymaları için sandalyelere oyuncak panda yerleştirdi.

Dünya çapında bazı ülkelerde koronavirüs önlemlerinin gevşetilmesiyle bazı restoranlar da sosyal mesafeye uyulması şartıyla yeniden açılmaya başladı.

Bangkok’taki bir restoranda da, müşterilerin sosyal mesafe kurallarına uyması ama masada da yalnız hissetmemeleri için sandalyelere oyuncak panda yerleştirildi.

Vietnam restoranı olan Maison Saigon restoranına gelen müşteriler, her masanın bir sandalyesine oturtulmuş oyuncak pandalarla karşılaştı.

Restoran sahibi Nattwut Rodchanpanthkul, aldıkları bu önlemi “Önceden masalarda yalnızca birer adet sandalye bulunduruyorduk ancak bu bana garip geldi. Bu yüzden müşterilere bir arkadaş vermeye karar verdik” ifadeleriyle anlattı.

Pandayla birlikte yemek yiyen müşterlerden 25 yaşındaki Sawit Chaiphuek ise, aylar sonra ilk defa dışarı çıktığını söyledi ve “Panda daha az yalnız hissetmemi sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz