Tırnak yapıştırıcısı az daha gözleri kör edecekti

ABD’nin Michigan eyaletindeki bir kadın, gözüne yanlışlıkla göz damlası yerine tırnak yapıştırıcısı sürünce kör olmadan kurtuldu.

15 Nisan’da olmasıyla  olayda Yacedrah Williams, gece yarısı saat 01.00 aralarında gözündeki lensleri çıkarmak için uyku halinde çantasından göz damlasını bulmaya çalıştı.

Fakat o sırada dalgın halde  benzer şekle ve boyuta sahip takma tırnak yapıştırıcısını almıştı.

Yapıştırıcıyı gözüne döktükten  sonra şişenin renginin farklı olduğunu gören Williams, “Silmeye çalıştım ama gözüm kapalı şekilde yapışık kaldı” diyerek açıkladı.

Yapıştırıcıyı yerinden çıkaramayan Williams, eşi Derrick Williams’ı uyandırarak yardım diledi.

Derrick acili ararken Williams bol  bol suyla gözünü vurarak  yapıştırıcıyı temizlemeye çalıştı. Williams’ın epey panik olduğunu söyleyen  Derrick, eşini sağlık ekipleri uğrayana kadar sakinleştirmeye çalıştığını söyledi.

Ambulansla hastaneye sevk edilen  kadının gözündeki yapıştırıcı ve lens doktorlar tarafından  bir operasyonla çıkarıldı.

Williams’ın tedavisini üstlenen  doktor George Williams, kadının gözüne su vurmasının  akıllıca bir hareket olduğunu ve böyle acil durumlarda ilk yapılması gereken şeyin gözü yıkamak olduğunu açıkladı.

“Lensin kör olmamı engellediğini söylediler” diyen Williams yapıştırıcı sebebiyle  kirpiklerini kaybetti.

 

Bunları da sevebilirsiniz