Dünyada İlk Defa Bitcoin İle Nakliye Ücreti Ödendi!

199 0

Dünyada İlk Defa Bitcoin İle Nakliye Ücreti Ödendi!

Dünyada bir ilk olarak tarihe geçti. Rusya’dan Türkiye’ye gönderilen buğdayın nakliye ücreti bitcoin ile ödendi. Rusya Rostov’dan, Samsun’a gelen buğdayın nakliye ücreti bitcoin ile ödendi. Yapılan açıklamada uluslararası taşımacılıkta bir ödeme ilk kez Bitcoin kullanılarak gerçekleştirildi. Dünyada İlk Defa Bitcoin İle Nakliye Ücreti Ödendi!

Prime Shipping Foundation’nun CEO’su  Bitcoin ile yapılan işlemin emtia ticaretinde uygulamaya geçirdikleri pilot hizmetlerden bir tanesi olduğunu açıkladı. Kullanılan teknoloji, ödemelerin dijital pazar birimlerinden başka para birimine dönüşün kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlıyor. Şirket kendi para birimini oluşturmaya yönelik bir planının olduğu da belirtildi. Şuanda mevcut olandan daha hızlı ve kolay bir ödeme sistemi geliştireceğiz. Bildiğimiz kadarıyla kripto para birimlerinde bugune kadar gerçekleşen ilk taşıma masrafı ödemesi oldu. diye açıklamasına devam etti.

Kripto para biriminin kullanıldığı nakliye işleminde 3 bin ton buğday Rusya limanından Samsun limanına taşındı. Nakliye ücreti ufak gibi gözükse de bu ilklerin gerçekleşmesi kripto para birimlerinin tarımsal emtialarda da kullanılabileceğinin sinyalini verdi.

Bitcoin Nedir? Bitcoin Güvenilir Midir?

Dijital para birimidir. Maddesel/Fiziki bir karşılığı şimdilik yoktur.( altın gümüş vb.) Bitcoin bir ağ etkileşimidir. Bir merkezi yoktur. A’dan B’ye dijital para transferi sağlar. İnternet olan herhangi bir noktadan internet olan herhangi bir noktaya transferi yapılabilir. Aracısı, komisyoncusu yoktur. Masraflar aracı olmadığı için çok çok düşüktür. Sadece transfer işlemini onaylayan madencilere çok cüzzi miktarlarda ödeme yapılır. Bitcoin, açık kaynak kodla yazılmıştır ve herkese açıktır. Sistemin sahibi onu kullanan herkestir. Tüm ülkelerde kullanılır ve offline hesabınıza kimse müdahale edilemez.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alım satımı hizmeti veren yerli ve yabancı pek çok platform bulunmakta. Bu platformlar kullanıcılara hesaptan havaleden kredi kartından transfere kadar pek çok opsiyon sunmakta. Bitcoin nasıl alınır rehberi için tıklayın!


İLGİLİ HABERLER