Ege Denizi’nde korkutan deprem

314 0

Yunanistan’ın Ege Denizi’nde olan oniki adalar açığında 5.3 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyı şeridinde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden edinilen bilgilere göre, Ege Denizi’nde yer alan Oniki adalar açığında meydana gelen depremin saat 14.30’da ve 5.3 büyüklüğünde olduğu belirtildi. Yaşanan deprem Antalya’dan bile hissedilirken, depremin yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde olan bilgiye göre, deprem 18,46 km derinlikte 4.9 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak verdi.


İLGİLİ HABERLER

Kasımpaşa 1-4 Galatasaray

Posted by - Şub 18, 2019 0
Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında Kasımpaşa ile Galatasaray, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda karşı karşıya geldi. Galatasaray, Süper Lig’in…

Leave a comment


TOPlist internetin gazetesi haber toplist.biz.tr hittoplist.net arama motorlarina kayit, site ekle, link ekle, toplist site ekle http://turkcetoplist.tk Zirvehit.Com