2018 YDS İlkbahar Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2018 YDS İlkbahar Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2018 yılında gerçekleştirilecek YDS ilkbahar dönemi başvuruları hangi tarihlerde alınmaya başlanacak? Yabancı Dil Sınavına girmek isteyen adaylar için başvurular ne zaman açılacak? YDS ilkbahar dönemi sınav tarihi ne zaman? İşte YDS ile ilgili tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında yer almaktadır. 2018 YDS İlkbahar Başvuruları.

YDS İlkbahar Dönemi Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

YDS sınavına başvurular elektronik ortamda alınacaktır. ÖSYM üzerinden sınava başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirisiniz. Bunun için ÖSYM ais şifrenizin olması gerekmektedir. Ya da başvurularınızı ÖSYM’nin başvuru merkezleri aracılığı ile yapabilirsiniz. YDS İlkbahar dönemi sınav başvuruları Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet  aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir. 

YDS Başvurular Hangi Tarihte Başlıyor?

2018 YDS ilkbahar dönemi başvuruları 07.02.2018 – 15.02.2018 (7-15 Şubat) tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra başvurunuzun onaylanması için sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Ücret yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar, sınav ücretini, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri TC Kimlik Numarasını ile ad ve soyadı bilgilerini bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

2018 YDS İlkbahar Dönemi Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Yayımlanacak?

Sınava giriş belgesi öğrencilerin sınava giriş yapabilmesi için yanında getirmesi gereken iki belgeden bir tanesidir. Bir diğer belge ise adayın nüfus cüzdanı (Kimlik Kartı)dır. Sınava girecek olan adaylar başvuru işlemleri gerçekleştikten sonra ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde sınava giriş belgeleri yayımlanacaktır. Sınava giriş belgesi üzerinde adayın hangi merkezde sınava gireceği tarihi, adresi ve öğrencinin bilgileri ile yer almaktadır. Bu nedenle öğrencinin sınava giriş belgesini yazdırıp (çıktı alıp) sınav salonuna getirmesi gerekmektedir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır.

2018 YDS İlkbahar Dönemi Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YDS ilkbahar dönemi sonuçları açıklandı mı, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak, yds sonuçları öğren gibi bir çok araştırma yapılmaktadır. Sınava giren adaylar heyecanla bu sonuçları beklemektedir. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM’nin belirttiği tarihlere göre YDS ilkbahar dönemi sınav sonuçları  26.04.2018 (26 Nisan) tarihinde açıklanacak.

ÖSYM YDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu İçin Tıkla

Summary
Article Name
2018 YDS İlkbahar Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?
Description
2018 yılında gerçekleştirilecek YDS ilkbahar dönemi başvuruları hangi tarihlerde alınmaya başlanacak? Yabancı Dil Sınavına girmek isteyen adaylar için başvurular ne zaman açılacak? YDS ilkbahar dönemi sınav tarihi ne zaman
Author
Publisher Name
İnternetin Gazetesi

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz