2018 YDS Sonbahar Başvuruları Hangi Tarihte Yapılacak?

2018 YDS Sonbahar Başvuruları Hangi Tarihte Yapılacak?

2018 yılında gerçekleşecek olan YDS sonbahar dönemi başvuruları hangi tarihlerde alınmaya başlanacak? Yabancı Dil Sınavına girmek isteyen öğrenciler için başvurular ne zaman açılacak? YDS sonbahar dönemi sınav tarihi ne zaman? İşte YDS ile ilgili tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında yer almaktadır. 2018 YDS Sonbahar Başvuruları Hangi Tarihte Yapılacak?

YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları Hangi Tarihte ve Nasıl Yapılacak?

YDS sınavına başvurular elektronik ortamda alınacaktır. ÖSYM üzerinden sınava başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. ÖSYM öğrenci işlemleri sistemi üzerinden başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirisiniz. Bunun için ÖSYM AİS şifrenizin olması gerekmektedir. Ya da başvurularınızı ÖSYM’nin başvuru merkezleri aracılığı ile yapabilirsiniz. YDS sonbahar dönemi sınav başvuruları Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet  aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59’da sona erecektir. 

2018 Sonbahar YDS Başvurular Hangi Tarihte Başlıyor?

2018 YDS sonbahar dönemi başvuruları 2018-YDS Sonbahar Dönemi 09.09.2018 tarihinde tek oturumda gerçekleştirilecektir. 2018 Sonbahar YDS başvurusu ne zaman?2018 yılı Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’nın (YDS) başvuruları 18.07.2018 ve 26.07.2018 tarihleri arasında ÖSYM’nin sitesinden yapılabilecektir. 2018 Sonbahar Dönemi YDS’nin geç başvurusu ise 08.08.2018 tarihinde yapılacaktır. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra başvurunuzun onaylanması için sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Ücret yatırmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Adaylar, sınav ücretini, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile başvuru süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri TC Kimlik Numarasını ile ad ve soyadı bilgilerini bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

2018 YDS Sonbahar Dönemi Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Yayımlanacak?

Sınav giriş belgesi adayların sınava giriş yapması için olmazsa olmazıdır. Bir diğer önemli belge ise nüfus cüzdanıdır. Her sınav girişlerinde yanlarında taşıma zorunluluğu olan nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesini, 2018 YDS sonbahar dönemi sınavı içinde geçerli olacaktır. Sınava giriş belgesi üzerinde adayın hangi merkezde sınava gireceği tarihi, adresi ve öğrencinin bilgileri ile yer almaktadır. Bu nedenle öğrencinin sınava giriş belgesini yazdırıp (çıktı alıp) sınav salonuna getirmesi gerekmektedir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin 10 gün öncesinden başlamak üzere edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday sınava giriş belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır.

2018 YDS Sonbahar Dönemi Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YDS sonbahar dönemi sonuçları tüm öğrencilerin merak konusu olmuştur. YDS sonuçları hangi tarihte ve ya YDS sonuçları öğren gibi sürüsüyle araştırmalar yapılıyor. Sınava giren öğrenciler heyecanla ve bazıları stres içinde sınav sonuçlarını beklemekte olurlar. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM’nin açıkladığı tarihe göre YDS sonbahar dönemi sonuçları 04.10.2018 tarihinde duyurulacaktır.

ÖSYM YDS SonbaharDönemi Kılavuzu İçin Tıkla

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz