Açıklama yapıldı !

İlkokul ,ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim 22 ocak 2021 cuma ilk dönemin sonuna kadar devam edecek uzaktan eğitimin 4 ocağa kadar devam edilecek diye biliyorduk ama Milli Eğitim Bakanlığı bir dize yeni kararlar aldı işte bu kararlar çerçevesinde ilk okullarda ortaokullarda ve liselerde uzaktan eğitimin 22 ocak cuma gününe kadar yani uzaktan eğitimin süreceği açıklandı .

 

peki uzaktan eğitimden sonra ne olacak ?

2 haftalık ara tatili süreci vardı ancak bu ara tatil sürecinin 2. yarıyılda ki bir ara tatil bir haftalık ara tatil daha eklendi yani yarıyıl tatili 3 haftalık daha çıkmış oldu uzaktan eğitimle 1. dönemi böyle tamamlanacak 2. dönem ise tarihler 15 şubat 2021 pazartesi gününü gösterdiğinde öğrenciler eğitime başlayacak. yani öğrenciler ilk dönemi uzaktan eğitimle tamamlayacak o gün elbette 22 ocak olacak
öğrenciler tamamladıkların ardından haftalık yarıyıl tatili 25 ocakta başlayacak ve 3 hafta ‘ya kadar devam edecek .

 

Karneler neye göre değerlendirilecek ?

ilkokullar da sınav yapılmayacak karne notları derse katılım etkinlikleriyle belirlenecek ortaokul ve liselerde döneme ait her dersten bir yazılı , uygulama  puanı  ve  performans notları üzerinden ölçme değerlendirme şeklinde yapılacak .  tüm sınavlar  yüz yüze  4 ocak 22 ocak tarihleri arasında olacak .  Sınav puanları bulunmayanlar da var tabi buna göre de düzenleme de yapıldı. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları okul ortamında sosyal mesafeye ve hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar şeklinde o tarihler arasında  yapılacak .

Karneler ne zaman dağıtılacak ?

karneler farklı gün ve zaman dilimlerinde yoğunluk oluşturmayacak şekilde eğitim kurumları yöneticileri tarafından dağıtılacak .

Bunları da sevebilirsiniz