Çocuklara Yönelik Gerçekleştirilen Promosyonlar Düzenlendi

281 0

Türkiye’de son yıllarda çocuklara yönelik promosyonlar hakkında düzenlemeler artıyor. Son dönemde okul kantinlerinde yapılan düzenlemeler sosyal medyayı etkilemişti. Fazla bir şekilde tüketimi gerçekleştirilen ürünlerin yanında hediyeler artık verilmeyecek

 

Fast Food Zincirlerine Darbe

Fast Food zincirlerinde genel olarak sipariş edilen bir ürünün yanında her zaman hediye niteliğinde ürün verilirdi. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklama ile çocukların hedef alınarak ürün ile alakası olmayan başka bir hediye artık verilmeyecek. Fast Food ürünlerinin yanında oyunca veren şirketler bundan sonra böyle bir durumu gerçekleştiremeyecek.

 

Reklam Kısıtlaması Artıyor

Çocuklara yönelik reklamlarda artık şiddet unsurlarının yer almaması belirtildi. Şiddet unsurlarının başında yer alan silah reklamlar sırasında asla gösterilmeyecek bir unsur olarak belirtildi. Avcılık ve atıcılık üzerine gerçekleştirilen her hamlede bu tür silah reklamlarının asla gösterilmeyeceği söylendi. Çocukların promosyon amacıyla kullanılmasının önüne geçecek paketlerin günden güne arttığı da belirtiliyor.


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.