DGS sonuçları açıklandı! Detaylarıyla ‘dikey geçiş tercihleri’ haberimizde

Önlisans bölümlerinden lisans bölümlerine geçiş olanağı sağlayan DGS’ye giren öğrenciler bugün heyecanla DGS sonuçları açıklamasını bekliyorlardı. ÖSYM’den beklenen güncelleme geldi ve DGS sonuç sorgulama sayfası adayların erişimine açıldı.

4 yıllık bir lisans bölümüne geçme hakkı için DGS 2019’a giren adayların beklediği duyuru yapıldı ve DGS sonuçları ilan edildi. Aşağıdaki bağlantıdan ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemindeki DGS sonucu sorgulama sayfasına direkt erişebilirsiniz.

DGS SONUÇ SORGULAMA SAYFASI AÇILDI

[DGS sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız](ÖSYM’nin sınav sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız)

dgs-sonuc-sorgulama-sayfassi

Yukarıdaki bağlantı ile erişebileceğiniz bu sayfada DGS sonucunuzu öğrenmek için T.C kimlik numaranız ve aday şifrenizi ilgili alanlara girip “gönder” tuşuna tıklamanız gerekmektedir.

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarına dair detaylar ÖSYM’nin resmi sitesinden açıklanacak. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM’nin paylaşacağı DGS Tercih Kılavuzu’ndan yararlanacaklar. Gerek tercih süreci ile ilgili detaylara gerekse de tercih kılavuzuna ÖSYM’den gelecek güncellemelerden sonra haberimizden erişebilirsiniz. 

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz