Dürüstlük Eğitimi “öğrenciler kasiyersiz manavdan alışveriş yapıyor.”

251 0

Sıra dışı örnek eğitim uygulamalarından biri diyebileceğimiz eğitim Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde 23 okulda kurulan “Dürüstlük Manavı”nda öğrenciler alışverişlerinin karşılığı olan ücreti kumbaraya atıyorlar. Bu uygulama sayesinde dürüstlük ve güvenilirlik bilinci aşılanmış oluyor.

Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü örnek bir projeye imza attı. Öğrencilerine dürüstlük ve güvenilir olmayı aşılamak adına yaklaşık bir ay önce “Dürüstlük Manavı” projesini başlattı.

Öğrencilerine hem Sağlıklı beslenme hem de dürüstlük ve güvenilirlik kavramları hakkında farkındalık yaratmak için oldukça ilgi çekici bir proje olmuş.

İlçedeki 23 okulda pazartesi, çarşamba ve cuma günleri kurulan kasiyersiz manavdan alışveriş yaparak ve ücretini kumbaraya atarak dürüstlük ve güvenilirlik bilinci kazanıyorlar.

Kumbarada toplanan paralar ile yenilenen meyveler öğrencileri sağlıklı beslenmeye teşvik ediyor. Okulların kapanacağı güne kadar devam edecek olan uygulama öğrencilerin taleplerinin çoğalması durumunda haftada beş gün açılacak en taze meyveler okul yönetimi tarafından öğrencilere ulaştırılacaktır. Dileğimiz bu örnek projenin ülkenin tüm okullarında uygulanmasıdır.

 

 

 


Oktay Salış

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.