Okul Formalarındaki Fahiş Fiyatlara Velilerden Tepki

Geçtiğimiz günlerde başlayan yeni eğitim öğretim döneminin hazırlıkları hala devam ediyor. Okulların serbest forma  uygulamasına geçmesi sonrası esnaf durumu lehine çevirdi ve okul arması basılmadan önce makul fiyatlarla satıcıya sunulan tişörtlerin okul arması basıldıktan sonraki fiyatları fahiş bir şekilde yükseltti. Bu duruma veliler tepkisi arttı.

Özellikle büyük illerde her okulun formasını satan tek bir firmanın olması bu durumu suistimale açık hale getiriyor.  Veliler kumaş kalitesinin kötü olduğunu, sık yıkanan okul formalarının daha ilk haftalarda solmaya, deforme olmaya başladığını ve verdikleri  parayı hak etmediğini dile getiriyor. Bu durumu formaları satan firmalara bildirdiklerinde ise ılımlı yanıt alamadıklarını, armalı ürünleri başka yerde bulamayacaklarını ve bu yüzden fahiş fiyatlı ürünlere mecbur bırakıldıklarını belirten yanıtlar aldıklarını söylediler.

Velilerin konu ile ilgili önerileri; okulların kendi armalarını bastırmaları ve velilere belirli bir ücret karşılığında satmaları. Bu sayede hem velilerin problemi çözülecek hem de okul bütçesine katkı sağlanmış olacak.

Veliler, okulların ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgilenilmesini talep ediyor.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz