Ziya Selçuk 23 Nisan hakkında açıklama yaptı mı ?

Duyulan habere göre; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk  açıklama  yaptı. Selçuk, ‘Çocuklarımızın yine pencerelerden İstiklal Marşı’mızı söylemeleri, bayraklarımızı asmaları, camları süslemeleri ve onlarla beraber uzaktan eğitimde de olsa bazı faaliyetler yapmaları artarak devam edecek.’ diyerek dile getirdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Bakan Selçuk, Valiliğe uğradı .

Şeref Defteri’ni imza atan Selçuk, gazetecilere söylediği açıklamada, Mardin’de bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu aktardı .

23 Nisan Haftası için  Mardin ziyaretinin ve yapacakları faaliyetlerin ayrı ayrı anlam taşıdığını söyleyen  Selçuk, öğretmenler ve yöneticilerle ilin bütün eğitim meselelerini bütünce  konuşmak, çeşitli müracatlarda  bulunmak ve salgın dönemindeki eğitimin niteliği konusunda ileri çalışmalar yapmak için kentte bulunduklarını duyurdu.

“Çocuklarımızın mutlu olması, çocuklarımızın sosyal, duygusal gelişimlerinin daha sağlıklı oluşması için neler yapabiliriz, 23 Nisan Haftası’nda hangi çalışmalar gerçekleştirilebilir, bunun da bazı örneklerini burada yaşamış olacağız.” diye söyleyen  Selçuk, eğitim için çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

 

” 23 Nisan kutlamaları da sürdürülecek”

Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına göre  şunları da  açıkladı:

“Yarın ki törenlerle, toplantılarla bu sene, ’23 Nisan kutlu olsun’ ifadesi yerine, ‘mutlu olsun’ ifadesi, yani 23 Nisan’ın mutlu olması şeklinde bir değerlendirmemiz söz konusu. Öğretmenlerimizle, çocuklarımızla çok zengin faaliyetlerimiz olacak. Bunları da gün içerisinde görme imkanımız olacak. Yarın da yine hafta sonuna kadar da bu çalışmalarımız sürecek. Çocuklarımızın yine pencerelerden İstiklal Marşı’mızı söylemeleri, bayraklarımızı asmaları, camları süslemeleri ve onlarla beraber uzaktan eğitimde de olsa bazı faaliyetler yapmaları artarak devam edecek. EBA Televizyonu’ndaki çalışmalarımız, 23 Nisan kutlamaları da sürdürülecek. Ayrıca çocuklar için de bir özel küçük gazete çıkarıyoruz. Onu da ilan edeceğiz inşallah gün içerisinde. Faaliyetlerimiz devam edecek.”

Vali Mahmut Demirtaş da birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mardin’de, Bakan Ziya Selçuk’u konuk etmekten  büyük bir onur duyduklarını  belirttiler.

Bakan Selçuk daha sonra Vali Demirtaş ile görüşüp buluştu .

Ziyarette, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ve İl Başkanı Faruk Kılıç da bulundu.

 

Bunları da sevebilirsiniz