81 İlin Borsa Odaların’dan Pınar Başı Harekatı’na Destek Açıklaması

273 0

Ülkemizdeki 81 şehrin borsa ve odaları, kahraman ordumuz tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na büyük destek verdiklerini ilan etmek amacıyla geniş katılımlı bir basın toplantısı düzenledi.

İş dünyasının önde gelen isimlerinin hazır bulunduğu toplantı, ATO Congressium’da gerçekleştirildi. Hazırlanmış bildiriyi, odaları ve borsaları temsilen ATO Başkanı Gürsel Baran okudu. Baran, harekatın meşru olduğunu vurguladı ve desteklerini açıkladı. Baran, harekatın evrensel hukukla birlikte Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından alınmış teröre karşı mücadele kararları ve yine Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı kapsamında yapıldığını dile getirdi.

Baran, harekatla ülkemizin terör örgütlerine gerekli yanıtı çok kuvvetli biçimde verdiğinin altını çizdi. Baran, harekatın Türkiye’deki Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşlerine de bir zemin meydana getirdiğini ifade etti.

Baran, bugünün sessizlik günü değil milli birlik maksadıyla ses veriş günü olduğunu aktararak, sosyal medyadaki yoğun bilgi karmaşası ve kötü niyetli haberler konusunda toplumu ve iş dünyasını uyardı.

Toplantıya ASO’dan HAK-İŞ’e, MEMUR-SEN’den TÜRK-İŞ’e önde gelen pek çok oda, borsa ve sendikanın yöneticileri iştirak etti. Toplantının sonunda, katılan iş insanları tarafından, harekata destek amacıyla asker selamı verildi.


Oktay Salış

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.