Bitcoin Almak İçin Geç mi?

Bitcoin Almak İçin Geç mi?

Bitcoin değeri yükseliyor Geçtiğimiz aylarda, şifreleme oranı rekor seviyelere ulaştı. Bu yılın mayıs başında, açık kaynak dijital para birimi neredeyse 3000 dolara çıkıyordu. Geçen Mayıs ayında bir madeni para sadece 450 dolar kazandı. Hiçbir şekilde bu büyüme ani bir eğilim değildir. Bitcoin’in değeri, yaklaşık on yıl önce, 2008’deki kuruluşundan bu yana giderek artmaktadır. Yine de, birçok yatırım çekinmeden kalmaktadır.

Bitcoin pazarı S & P 500’e göre 26 kat daha uçucu olduğu ve hükümetin gözetim eksikliğinin felaketi öngören spekülatörler olması nedeniyle belki de dalgalanma olabilir. Bitcoin, değerli bir metal, bir ülke veya bir banka tarafından desteklenmediği için bu anlaşılabilir. Yalnızca duygularla düzenlenir. Böyle bir pazara açık avantajlar olmasına rağmen, göz ardı edilemeyecek ciddi engeller ve tehlikeler var. Ancak, risk altındaki bu riski mideye götürmeye istekli iseniz, Bitcoin’e yatırım yapmak değerli bir çaba olabilir.

Bitcoin’e Hala Yatırım Yapmalısınız

 Büyük Bir Çıkış Yaşıyor

Para 2014 yılında milyonlarca dolarlık Bitcoins hırsızlığı yüzünden büyük zarar gördü, ancak iki yıl içinde çok hızlı bir şekilde toparlandı ve şu anda hızlı bir büyüme yaşıyor.

Bu yılın şubat ayında, Bitcoin altının değerini aştı . Artık altın değerini daha da büyük marjlarla aşıyor. 2011’de Bitcoin’e yeteri kadar yatırım yaparsanız, zaten çok büyük kazançlar gördünüz demektir. Örneğin, bu Mayıs’ı sattıysanız, 100 dolarlık bir yatırım size yaklaşık 600.000 dolar kazandı.

 Bitcoin Çeşitlendirmenin Etkili Bir Yolu Olabilir

Yatırımcılar Bitcoin’i daha ciddiye almaya başlıyor. 2011’de Bitcoin neredeyse hiç bilinmiyordu. Şimdi, ana akım haberinde düzenli olarak görünüyor. Bitcoin ticaretine ayrılmış kafesler yükseldi. Gün geçtikçe artan bir şekilde, dijital para birimi, günlük işlemler, uluslararası ticaret ve yatırım araçları olarak kullanılmaktadır.

Kabul oranları arttı ve dijital para birimine olan güven istikrarlı bir şekilde güçlendi. Bitcoin teknolojisine dayanan düzinelerce rakip alternatifi (altdoğan olarak adlandırılıyor) piyasaya sızdığından, şifrelemenin kendisi genişliyor.

Yatırım Aracı Mı?

Bitcoin katlanarak büyüdü. Ancak, aynı şekilde, paranın yukarı doğru tırmanması aksilik olmadan gerçekleşmedi. Mt. Gox, eşler arası para biriminin cıvıl cıvıl doğası hakkındaki korkuları vurguladı. Desteklenmeyen kişilere ve şüphe uyandıran kişilere, güvenlik ve uzun vadede uygulanabilirliği konusundaki endişelerinden ayrılarak milyonlarca dolar kayboldu. Ancak, bu kayıpları adım adım atmıştır.

Orijinal kamu defteri, düşüşlere karşı kendilerini zorlamaya ve rekor kesintiler sırasında sakin olmaya istekli olan yatırımcılara eşsiz fırsatlar sunar. Bitcoins’in arzı sabittir ve bu da zamanla döviz miktarını sabitleştirebilir. Dahası, JPMorgan Chase, Intel ve Microsoft gibi devlerin kriptokrasiden yana olduklarını göstermeleri nedeniyle Blockchain para birimine olan inanç genişliyor. Bu nedenle, Bitcoin halen daha geniş bir evlat edinme yaşıyor ve bir yatırım aracı olarak daha ciddiye alınıyor.

Portföyünüze Bitcoin ekleme konusunda ciddiyseniz, dikkatli davranmanız gerekir. Kriptokrasiye yatırım yaparken, kaybetmeye hazır olduğunuz kadar riske girmelisiniz. Kendi araştırma devam Bitcoinin büyümesini izlemek ve para biriminin zayıf yönlerini değerlendirmek. Aslında kapsamlı araştırmalarla güçlendirilen kurnaz yatırım, muazzam getirilere yol açabilir.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz