Bitcoin Çakıldı! Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Çakıldı! Düşüş Devam Edecek Mi?

Kripto para birimi son zamanlarda oldukça ün kazanmıştı. Bitcoin adeta serbest düşüşe geçti. Bitcoin ile birlikte diğer kripto para birimlerinde de düşüş gerçekleşti. Peki Bitcoinin bu sert düşüşü ne zaman bitecek?

Dijital para Bitcoin’de satışlar hızlandı. Dün, uzmanlar tarafından destek olarak görülen 7.500 doların altına inilmesi, bu sabah 6.051 dolar seviyesine kadar düşüşü beraberinde getirdi.

 Coinmarketcap.com’a göre Bitcoin’in piyasa değeri son 24 saatte yüzde 22,96 ve son 7 günde yüzde 43,41 azalarak 106,27 milyar dolara indi.
 ABD ve İngiltere’de bazı bankaların kredi kartları ile dijital para alımını yasaklaması düşüşü hızlandırdı. Değer kaybında ABD’nin önde gelen 2 piyasa regülatörünün dijital para işlem platformlarına federal gözetim getirilmesinin değerlendirilmesini Kongre’den istemeyi planladıkları haberleri de etkili oldu. Öte yandan bugün Çin basınında yer alan haberlere göre, Çin hükümeti, vatandaşlarının yabancı kripto para işlem platformlarına erişimlerini yasaklamaya hazırlanıyor.
bitcoin düşüşe geçti

Düşüş Ne Zaman Sona Erecek?

Bitcoin kasımdan bu yana en düşük seviyesi olan 8,449 dolara kadar geriledi. Düşüşte hükümetlerin kripto birimini yakın takibe alması, fiyat manipülasyonu endişeleri, sanal para birimlerinin hacklenme riskine karşı kırılgan olması ve devam eden balon tartışmaları etkili oluyor. Bitcoin’in gerilemesi bir müddet daha devam edebilir. Yeni alım yapacak kişilerin biraz daha temkinli davranmasında yarar var.

Bitcoini Olanlar Satsın Mı?

Elinde Bitcoini olan kişiler panik satışları yapmamalıdır. Aldığınız değerin çok altında satıyorsanız net olarak zarar etmişsiniz demektedir. Ancak aldığınız parayı satmazsanız, beklemeniz ve Bitcoin’in yükselmesi durumunda zararınız ortadan kalkacak ve belkide kar durumuna geçebilirsiniz. Ancak bu kararı yine de kişilerin vermesi oldukça önemlidir. Kripto paraların yükselişi ve düşüşlerinin sebebi tam olarak bilinememektedir. Bu konuda bir ön görü sunmak oldukça riskli olacaktır.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz