Dünya doğal gaz sektörü İstanbul‘da buluşacak… İşte INGAS 2019

İstanbul, Uluslararası Doğal Gaz Kongre ve Fuarı INGAS 2019’a bu yıl ev sahipliği yapıyor. 8’inci kez dünya çapında sektörün önemli isimleri bu fuarda ağırlanacak. Fiyat politikalarından, yenilenebilir teknolojilere kadar birçok konunun gündem olacağı kongre 17-18 Ekim 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

INGAS 2019’da gaz sektöründe küreselleşmenin boyutları ve etkilerinin yanı sıra, doğalgazda şeffaflık platformu, doğalgazda arz – talep güvenliği, fiyat politikaları, sürdürülebilir doğalgaz erişimi, GAS 4.0 teknolojileri, yenilebilir enerjiler ve doğal gazın geleceği, doğal gaz işletmeciliğinde yeni perspektifler, entegre varlık yönetimi, doğalgaz sektöründe genç beyinler, doğal gaz sektöründe kadın olmak konuları konuşulacak.

INGAS 2019’da katılımcılar ayrıca sektörde faaliyet gösteren firmalar ile yeni ortaklıklar ve firmalar ile iş birlikleri imkânı bulabilecek, ürün lansmanlarını yapılacağı fuarda, üreticiler hedef kitle ile birebir bağlantı kurabilecek ve projelerini son tüketicilere tanıtabilme fırsatını yakalayacak.

Bölgesel ve küresel enerji ticaretinin merkezi ve cazibe noktası olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye’de yatırım yapmak isteyen, işlerini geliştirmek isteyen girişimcilerin ve start-up’ların, doğalgaz sektörü hakkında bilgilenmeleri sağlanacak ve ticari faaliyetlerine ışık tutacak.

INGAS 2019, İGDAŞ, GAZBİR ve GAZMER organizasyon sahipliğinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile daha birçok kurum ve kuruluşların destekleriyle bu yıl ‘Ortak Enerjimiz, Ortak Geleceğimiz’ temasından hareket edilecek.

Fuarda, Türkiye’de doğal gaz piyasasında gelinen son noktaya dair değerlendirmeler yapılacak. Ayrıca Türkiye’nin dünyada en önemli doğal gaz ticaret merkezlerinden biri olmasına dönük çalışmalar da incelenecek.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz