Merkez Bankası faizleri düşürdü… Yeni faiz oranları

Merkez bankası faiz kararı toplantısı araştırılan konular arasında yer alıyor.. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), Türkiye’de politika faizlerine dair kararları belirli tarihlerde yaptığı toplantıların ardından açıklıyor. 25 Temmuz’da yapılan açıklamada, ”Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24’ten yüzde 19,75’e indirilmesine karar vermiştir.” denildi.

Merkez Bankası faiz kararı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Türkiye’de politika faizlerine dair kararlar; tarihi önceden belli olan toplantılarda, Para Politikası Kurulu tarafından alınıyor. 2019 yılının ilk toplantısı 16 Ocak tarihinde yapılmıştı. 12 Haziran’da ise son karar açıklandı ve faizler değiştirilmedi. 25 Temmuz’da yapılan açıklamada, “Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24’ten yüzde 19,75’e indirilmesine karar vermiştir.” denildi.

Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24’ten yüzde 19,75’e indirilmesine karar vermiştir.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI AÇIKLANDI

Merkez Bankası faiz kararı 25 Temmuz’da açıklandı.

Türkiye’de politika faizlerine dair kararlar; tarihi önceden belli olan toplantılarda, Para Politikası Kurulu tarafından alınır. Para Politikası Kurulunun aldığı kararlar, toplantının yapıldığı gün saat 14.00’te; Kurulun yaptığı değerlendirmeleri içeren toplantı özeti ise 5 iş günü içerisinde kamuoyuna açıklanmaktadır.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz