2018 MTV 1. Dönem Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

2018 MTV 1. Dönem Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Motorlu taşıtlar vergisi birinci taksit ödemelerinin son tarihi ne zaman? MTV 1. dönem ödemelerinde son tarih ne? Motorlu taşıtlar vergisi nereden ve nasıl ödenir? MTV 1. taksit ödemeleri nasıl yapılır? 2018 motorlu taşıtlar vergisi 1. dönem ödemeleri hakkında tüm merak edilen soruların yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

MTV 1. Dönem Ödemeleri Nasıl Yapılır?

MTV 1. Dönem ödemelerinizi Gelir İdaresi Başkanlığının belirttiği şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak, Başkanlığımız resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 – 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile, Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak, PTT İşyerlerine başvurarak, Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilirler.

GİB Mobil Uygulamaları İçin Tıklayın!

2018 MTV 1. Dönem Ödemelerinde Son Tarih!

2018 Motorlu taşıtlar vergisi 1. dönem ödemeleri ocak ayı içerisinde gerçekleştirilmesi gerekiyor. MTV 1. dönem ödemelerinde son tarih 31 ocak olarak belirlendi. MTV 1. Dönem ödemeleri yıl içerisinde iki taksit halinde alınmaktadır. Birinci ve ikinci dönem olarak bu ödemeler ikiye ayrılmaktadır. Birinci dönem Ocak ayı, ikinci dönem ise Temmuz ayında gerçekleştirilmektedir.

MTV Ödemesi e-Devlet Şifresi

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinizi e-Devlet şifreniz ile gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet şifrenizi nasıl alacağınızı bilmiyor ya da şifrenizi unuttuysanız hemen aşağıdaki yazımızı okumanızı öneririz. ” e-Devlet Şifresi Alma – Yenileme ” yazımızı okuyarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

2018 MTV 1. Dönem Sorgulama

2018 MTV 1. Dönem ödemelerinizi sorgulamak için hemen aşağıda verdiğimiz linki kullanabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığının sağladığı bu hizmet ile MTV vergisinizi sorgulayabilirsiniz.

MTV 1. Dönem Borç – Taksit Sorgulamak İçin Tıklayınız!

Motorlu Taşıtlar Vergisi Nedir ve Neden Alınır?

Araç sahibi olan T.C vatandaşları MTV vergilerini her yıl iki kez ödemekle yükümlüdür. MTV olarak bilinen bu kısaltmanın açılımı Motorlu Taşıtlar Vergisidir. Kara taşıtlarının yanında uçak, helikopter ve motorlu deniz taşıtları gibi araç sahipleri de MTV vergilerini ödemek ile yükümlüdürler. Araçların trafik sicil kaydı başladıktan sonra MTV vergileri ödenmeye başlanır. Aracın üzerinden trafik sicil kaydı silinene kadar MTV vergisi ödenmesi zorunludur.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz