TÜSİAD’dan 2019 girişimcilik kampı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), “Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Kampı” İstanbul’da yapıldı.

Türkiye genelinde üniversite öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla 2011’den bu yana düzenlenen TÜSİAD “Bu Gençlikte İŞ Var!” programının en önemli etaplarından biri olan Girişimcilik Kampı’na bu yıl Türkiye’nin 21 şehri ve 36 üniversitesinden 96 girişimci adayı katıldı.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2019 girişimcileri seçildiTÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Kampının sonunda iş fikirlerini sunan 33 ekipten 12 tanesi TÜSİAD üyeleriyle eşleşerek girişimcilik programının bir sonraki etabına geçmeye hak kazandı

Tüm üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nda final 26 Nisan 2019’da yapılacak. Finalde birinci ekibe 75 bin TL, ikinci ekibe 50 bin TL, üçüncü ekibe ise 25 bin TL para ödülü verilecek.

Kampa katılan tüm ekipler TÜSİAD Girişimci Kulübü 2019 mezunları olarak görev alacaklar.

BASF Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın” 2019 kampı ING Bank’ın sponsorluğunda ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Programın 2019 sponsorları arasında Fiba Grup, Mazars Denge, Eczacıbaşı Holding, Gürsan Teknik, Tüpraş ve UBS AG de bulunuyor.
Kampa katılan tüm ekipler TÜSİAD Girişimci Kulübü 2019 mezunları olarak TÜSİAD ile çalışmalarına devam edecek ve üniversitelerinde TÜSİAD’ın girişimcilik elçisi olarak görev alacaklar.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz