Engellilerin Askerlik Deneyimleri

70 0

Engellilerin Askerlik Deneyimleri

Engelliler haftasına özel Bursa’da yapılan yemin törenine 41 engelli birey katıldı. Bursa İl Jandarma Komutanlığı Kışlası Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen yemin törenine 41 engelli katıldı. Engellilerin Askerlik Deneyimleri.

Yemin törenine katılan engelli bireyler askeri kamuflaj giydi. Engelli bireylerin heyecanı fotoğraflara yansıdı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından engelliler, ellerini Türk bayrağı ve silahların üstüne koyup yemin etti. Bursa İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Ercan Yavuz, törende yaptığı konuşmada, askerlik yapmanın onur vesilesi olduğunu söyledi.

Silaha alınmaları mümkün olmayan engellilerin bu haklarını sembolik olarak yerine getirmelerini sağlamak maksadıyla töreni düzenlediklerini belirten Yavuz, şunları kaydetti:

“Jandarma saflarında temsili askerlik hizmetini yerine getirmek için gelen bu gençlerimiz, heyecan ve coşku ile asker elbiselerini giymiş ve kahraman Mehmetçik olarak karşınızda gurur ve onurla durmaktadır. Askerlik, her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizler üniformalar ve edilen yemin ile tam bir asker olacaksınız. Bugün kısa da olsa sizlere askerlik görevi yapmanın hem maddi hem de manevi hazzını yaşatmaktan ve Türk ordusunun şerefli birer neferi olarak sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz.”


İLGİLİ HABERLER

Seçimlere 20 yıldır rakipsiz giriyor

Posted by - Mar 20, 2019 0
Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Güllük Mahallesi’nde muhtarlık görevini 27 yıldır sürdüren Erdal Erdem, 1999’dan beri seçimlere rakipsiz giriyor. Sakarya’nın Adapazarı ilçesi…