Erdoğan, Trump’la görüşmeye özel aracını da götürdü

338 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için Beyaz Saray’a giderken, Türkiye’den götürülen Mercedes marka zırhlı makam aracını kullandı. Erdoğan, bir önceki Beyaz Saray ziyaretinde Başkan Obama ile görüşmek için giderken ABD tarafının tahsis edilen ve ABD Başkanlarının da makam aracı olan Cadillac marka zırhlı makam aracını kullanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yurtdışı gezilerine makam aracını götürme uygulaması Erdoğan için de bir süredir uygulanıyor.

CUMHURBAŞKANI’NIN ARACI ABD’YE NASIL GÖTÜRÜLDÜ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı ziyaretlerinde askeri bir kargo uçağı ziyaret edilecek ülkeye makam araçlarını ulaştırıyor.

ERDOĞAN İLK DEFA GETİRMİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi makam aracını ABD’de ilk kez kullanmıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM zirvesi için önceki yıl gittiği New York’ta ilk kez Türkiye’den getirilen zırhlı makam aracını kullanmıştı.


İLGİLİ HABERLER

Ülkeye F-35’ler Geliyor!

Posted by - May 26, 2018 0
Ülkeye F-35’ler Geliyor! ABD’den satın alacağımız F-35 uçakları ne zaman teslim edilecek? F-35 teslimatı gerçekleştirilecek mi? F-35 uçakları teslimat tarihine…

Arda Turan Umre’de

Posted by - Haz 19, 2017 0
Arda Turan: Umre beni rahatlattı Umreden dönen Arda Turan, önceki akşam Etiler’deki Günaydın Kebap’ta arkadaşlarıyla iftar yaptı. Arkadaşları Cemal Sarıhan,…

Leave a comment