Gülay Yedekci’den Hükümete Sert Uyarı

145 0

CHP’Lİ YEDEKCİ’DEN HÜKÜMETE SERT UYARI!
“RANTLA UĞRAŞMAYIN, YÜZÜNÜZÜ VATANDAŞA DÖNÜN”
CHP’Lİ YEDEKCİ: “SİZİN GÖREVİNİZ KONUŞMAK DEĞİL”

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay YEDEKCİ, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Çevre ve Şehircilik Bakanının söylemlerini eleştirdi.

“Rantla uğraşmayın, yandaşlara peşkeş çekilecek ihalelerle uğraşmayın, yüzünüzü vatandaşa dönün” diyerek hükümeti uyaran Yedekci’nin konuşması şu şekilde:

“Sizin göreviniz konuşmak değil”

“Çevre ve Şehircilik Bakanı dedi ki: ‘Konuşmak istemiyorum ama risk var.’ Zaten konuşmayın Sayın Bakan, sizin göreviniz konuşmak değil, icraat yapmak. İstanbul dünyadaki kentler arasında en riskli on kentten bir tanesi deprem açısından. Sorumluluk sahibi olan sizsiniz. Belediye başkanlarına söylüyorsunuz ama asıl siz “İstanbul riskli bir kent.” deyip kenara çekilemezsiniz.

“Sizlerin bilinçsiz olmaya hakkı var mı?”

‘Bilinçsizlikle şehirlerimizin canına okumuşuz’ diyorsunuz. Sayın Bakan, oturduğunuz koltuklarda sahip olduğunuz sorumlulukların farkında mısınız? Sizlerin bilinçsiz olmaya hakkı var mı?

“Milletimize ihanet etmekten vazgeçin”

Siz ‘Çiçek, böcek, sanatla uğraşmayın’ diyemezsiniz ama biz sizi uyarıyoruz: Rantla uğraşmayın, yandaşlara peşkeş çekilecek ihalelerle uğraşmayın, yüzünüzü vatandaşa dönün. Çevreye verdiğiniz zarar millete yaptığınız ihanettir. Milletimize ihanet etmekten vazgeçin.”


İLGİLİ HABERLER

ADAM OLACAK ÇOCUK

Posted by - Ara 17, 2018 0
Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen günlük dizi filmin ünlü oyuncusu Yıldız Asyalı, oyunculuğu ile taktir toplarken müzisyen yönüylede gündemden…