2018 SGK Borç Sorgulama ve Öğrenme

472 0

2018 SGK Borç Sorgulama ve Öğrenme

2018 SGK Borç Sorgulama ve Öğrenme işlemlerinizi nasıl yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu borç sorgulama nereden yapılır? SGK hizmet dökümü nasıl ve nereden alınır? SGK hizmet dökümü yazdırma işlemi nasıl yapılır? İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır. Sorgulamadan toplamda kayıtlı bulunan gün sayısını, ne kadar günün ödemesinin yapılmış olduğunu, sigortalı bir işte hangi tarihte çalışmaya başladığını görüntüleyebilir.

SGK Borç Sorgulama-Hizmet Dökümü Yazdırma

SGK borç sorgulama işlemleri e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet şifresi mevcut olan vatandaşlar, e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarasıyla sisteme giriş yaparak prim borcunu sorgulayabilir. E-devlet üzerinden ayrıca SGK prim ödemeleri de yapılabilir. Tüm bu işlemler kredi kartı ile yapılabilir.

SGK Hizmet dökümü belgesini de e-Devlet üzerinden sorgulayabilir ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Hizmet dökümü belgesinde; sigorta ve prim bilgileri, sigortalı olarak çalışmaya başlanılan işin giriş tarihi, çıkış tarihi, sigortalı çalışılmış gün sayısı, temel sigorta bilgileri, çalışılan dönemde görev alınan hizmetler, sigortanın yattığı aylar, çalışılan şirket veya kuruma ait bilgiler yer almaktadır.

4A – 4B – 4C Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK 4A – 4B – 4C hizmet dökümü belgenizi e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. e-Devlet şifreniz ile hemen aşağıda paylaşacağımız linke tıklayıp belgenizi edinebilirsiniz. Hizmet dökümü belgelerinize ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayıp sizden istenilen soruları eksiksiz yanıtlamanız yeterli olacaktır.

SGK 4A Hizmet Dökümü Öğren – Yazdır!

SGK 4B Hizmet Dökümü Öğren – Yazdır!

SGK 4C Hizmet Dökümü Öğren – Yazdır!

SGK Görevleri ve İşlevleri Nelerdir?

Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, bu politikaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak. Ulusal kalkınma stratejileri dahilinde SGK ilgili planları oluşturur ve bunları yıl içerisinde uygular. SGK hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, haklarının kullanılmasını ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesini kolaylaştırmak. SGK Sosyal güvenliğe ilişkin konularda; uluslararası gelişmeleri izlemek, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak sosyal güvenlik sözleşmelerine ilişkin gerekli çalışmaları yürütmek, usulüne göre yürürlüğe konulmuş uluslararası antlaşmaları uygulamak.

Sosyal güvenlik alanında, kamu idareleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamakta SGK’nın görevleri arasında yer almaktadır.

Summary
2018 SGK Borç Sorgulama ve Öğrenme
Article Name
2018 SGK Borç Sorgulama ve Öğrenme
Description
2018 SGK Borç Sorgulama ve Öğrenme işlemlerinizi nasıl yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu borç sorgulama nereden yapılır?
Author
Publisher Name
İnternetin Gazetesi

Erhan Yakut

Erhan Yakut

Erhan Yakut 1989 Eskişehir Doğum olan yazarımız , uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olup sitemizde haftanın 4 günü haber yazmaktadır.