Avukat AVM’de hırsızlık yaparken yakalandı

589 0

İstanbul Barosu avukatlarından Oğuz Ö., Şişli’de bulunan bir AVM’de hırsızlık yaparken yakalandı ve hakkında dava açıldı. Elinde dosya çantasıyla bir mağazaya giren genç avukat, iddiaya göre aldığı gömlek, kravat gibi eşyaların parasını ödemeden çantasına koydu. Kimseye fark ettirmeden mağazadan çıkmayı başaran avukat, bir başka mağazaya girip eşyalar benzer eşyalar çaldı. Bir mağaza görevlisi tarafından fark edilen avukat hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

İstanbul Barosu avukatlarından Oğuz Ö., Şişli’de bulunan bir AVM’de iddiaya göre hırsızlık yaptı. Genç avukat elinde dosya çantasıyla bir mağazaya girdi. İddiaya göre avukat, bu mağazadan aldığı gömlek, kravat, parfüm gibi eşyaların parasını ödemeden çantasına attı. Kimseye fark ettirmeden lüks mağazadan çıkmayı başaran Oğuz Ö., bu kez farklı bir mağazaya girerek yine iddiaya göre burada da benzer eşyalar çaldı. Oğuz Ö.,aldıklarının ücretini ödemeden çıkmak isterken bir mağaza görevlisi tarafından fark edildi.

İNKÂR ETTİ AMA…

Mağaza çalışanının ihbarı sonrası olayla ilgili savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Şüphelinin avukat olduğu anlaşılınca dosya İstanbul Özel Soruşturma Bürosu’na gönderildi. İfadesine başvurulan avukat, söz konusu eşyaları mağazalardan almadığını, Fransa’da bir tatil beldesinde yaşayan arkadaşının kendisine hediye olarak getirdiğini beyan etti. Mağaza etiketli ürünleri ise satın aldığını beyan etti. Fakat avukat satın aldığını iddia ettiği ürünlerin faturalarını ibraz edemedi. Mağazanın güvenlik kamerası görüntüleri de delil olarak dosyaya girdi. Savcı, avukat Oğuz Ö., hakkında “hırsızlık” suçundan dava açtı. Dava, Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment