5 ilde vaka artışları görüldü !

Sağlık Bakanı  Fahrettin Koca , Twitter hesabından paylaşmış olduğu nüfusa oran  vaka artışının en çok olduğu 5 ili duyurdu.

 

1 Aralık 2019 tarihinde  Çin’in Wuhan bölgesinde bilinmeyen bir hastalık olarak  ortaya çıkmasıyla birlikte ,  11 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilmişti. 13 Mart 2020’de Avrupa’nın artık koronavirüs krizinin merkez üssü hâline geldiği bildirilmişti. Çin’in Wuhan bölgesinden bizim ülkeye coronavirüs salgının  gelmesi sonucu  insanlara bulaşan o salgın şimdi insanları öldürmeye , hasta etmeye devam ediyor  . Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , Twitter hesabından paylaşmış olduğu nüfusa oran  vaka artışının en çok olduğu 5 ili duyurdu. Duyurusunda:

 

Vaka sayıların tedbirlerle birlikte azalacağını ifade eden Koca, “100.000 nüfusa  karşılık gelen haftalık Zonguldak ,Yozgat ve Yalova .Azalan illerimiz ise Kırıklareli,Kilis,Samsun ,Osmaniye ve Adıyaman ,Vaka sayısı artış hızı azaldı .”dedi.

 

As your student, you must always focus on just how much your aid will probably cost you and affordable-papers.net whether it will be economical.

Bunları da sevebilirsiniz