Dünyaca ünlü müzik grubunun solisti intihar etti

508 0

Linkin Park’ın solisti Chester Bennington intihar etti

Dünyaca ünlü müzik grubu Linkin Park’ın solisti Chester Bennington Los Angeles’taki evinde kendini asarak intihar etti. 41 yaşındaki Bennington, yıllarca uyuşturucu ve alkol bağımlılığı nedeniyle tedavisi görmüştü. Bennington, 2009 yılında İstanbul’da gerçekleşen Rock’n Coke festivalinin kapanışına Türk bayrağı ile çıkmıştı.

Bennington’ın bugüne kadar iki evliliğinden altı çocuğu var. Bennington uyuşturucu ve alkol tedavisi görmüştü.

CHESTER BENNİNGTON KİMDİR?

Chester Bennington 20 Mart 1976 tarihinde ABD’nin Phoenix şehrinde dünyaya geldi. Çocukluktan beri müzik yapmaya ilgi duyan Bennington, bir süre boyunca eroin ve diğer uyuşturularla mücadele etti. Bir süre boyunca fast food dükkanında çalışan Chester Bennington, gençlik yıllarında evinin çevresinde şarkı söyledi.

1993’te ilk müzik grubu olan Grey Daze’i kurdu.Phoenix ehrinde oldukça ünlü olan bu müzik grubu onun tanınmasını sağladı ancak müzik grubu olarak hiç albüm anlaşması yapmadılar.

Chester Bennington, kendi şarkı sözü yazarken diğer grup üyelerinin bundan kendilerine pay çıkarmasından da endişe duydu.

Bir süre sonra gelen teklifler üzerinde Kaliforniya’ya taşındı ve burada Linkin Park grubuna katılarak bu grupta vokalist olarak müzik kariyerine başladı.

20 Temmuz 2017 tarihinde Linkin Park’ın solisti Chester Bennington Los Angeles’taki evinde kendini asarak intihar etti.


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Leave a comment