Bahçede kurduğu imalathaneden Tayvan’a İhracat

279 0

Serap Karakaş’tan bir ihracat öyküsü anlatacağız. Balıkesir’in Manyas ilçesinde evinin bahçesine imalathane kurup 27 çeşit makarna üretimi yapan KARAKAŞ ilk ihracatını Tayvan’a yapacak.

4 yıl önce KOSGEB’in 70 bin Liralık hibe kredisi ile evinin bahçesine imalathane kuran Serap Hanım makarna üretimine başladı. Aradan geçen yıllarda üretim çeşitliliğini 27 ayrı tatta makarna üreterek devam etti.

Şuan 6 kişilik bir ekibi bulunan Serap Karakaş ekibin ürün çeşitliliğine destek vermesinden ve ekibinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

ilk ihracat için heyecanlı olduğunu aktaran KARAKAŞ makarnayı şu cümlelerle özetledi, makarna her yaşta her sofrada ve hemen hemen her coğrafyada tüketilen bir besindir. Makarnaya değişik tatlar ilave ederek hem sağlıklı hem bize özgü makarnalar üretiyoruz. Üretim aşamasında ve yeni tatlar oluşturma kararı aldığımızda ilgi kişilere danışarak geliştiriyor ve makarnaya yeni bir yaklaşım sergiliyoruz. Dedi

Tüm bu özel üretim yöntemlerimizle katma değeri yüksek,  ihracat kalemimize yerli üretim, yerli sermaye ile destek  ve tüm girişimci bayanlara örnek olmak istiyoruz. Dedi


Oktay Salış

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.