ABD Başkanı Joe Biden maskeyle ilgili konuşmalar yaptı

ABD Başkanı Joe Biden coronavirüs için aşıları bitmiş olan kişiler için maske takma zorunluluğunu hafifletti . Ve konuyla ilgili konuşmalar da yaptı . 

 

ABD koronavirüse karşı aşıları biten  kişiler için maske takma zorunluluğunu gevşetti. ABD Başkanı Joe Biden konu  ilgili konuşmasında “Bugün Amerika için harika bir gün” konuşmalar yaptı. Biden ve ekibi Beyaz Saray’daki toplantıya da  maskesiz  olarak katılım sağladı

Bundan önce de Cumhuriyetçi senatörler ile bir arada toplanan  Biden, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından maske zorunluluğunun kaldırılması haberi ile toplantıdakilerle beraber maskesini çıkardı. Biden, “Eğer aşılandıysanız artık maske takmanız gerekmeyecek” diyerek şunu da  ekledi “Aşı olun ya da olana kadar maske takın.”

 

ABD ‘de aşılama ne durumdaydı ?

ABD’de şu zamana kadar 154 milyon vatandaşa yani nüfusun yüzde 47’si civarına en az bir doz aşı uygulandı. 119 milyon vatandaşın ise aşılamasının bittiği belirtiliyor. Aşılanma hızı son günlerde ne kadar  düşmüş olsa da  BioNTech/Pfizer aşısının 12-15 yaş arasına uygulanmasına onay verilmesinin ardından tekrar hız kazanması düşünülüyor.

Bunları da sevebilirsiniz