Android 10 Güncellemesi Telefonlara Yenilikler Getirecek

En yeni özellikleri ile Android 10 güncellemesi kullanıcıların beğenisini toplamayı başardı. Android akıllı telefonlarına göndereceği güncellemenin sonrasında cihazlar eski özelliklerine yenisi eklenerek kullanımı daha konforlu olacak. Android 10 güncellemesinin ardından Google bundan sonraki gelecek olan güncellemeleri 10,11, 12 şekilde isimlendirerek devam ettirecek.

Android 10 güncellemesi ile gelen yeni özellikler:

Karanlık mod, Android telefon kullanan kullanıcıların heyecanla beklediği ve içlerinde merak uyandıran özelliklerin başında gelmektedir. Bu özelliği Android 10 güncellemesi ile bekleyenlerin beğenisine sunuluyor.  OLED ekrana sahip cihazlarda ciddi batarya tasarrufu sağlamakta, kullanıcıların gereksiz ışıktan gözlerinin yorgunluğunu en düşük seviyelere düşmesine olanak sağlıyor.

AKILLI KİLİT, güncelleme ile beraber akıllı kilit özelliği daha güvenilir bir hale dönüşüyor. Daha önce Android lolipop sürümüyle gelen akıllı kilit özelliği ile telefona bağlı olan cihazları kısa sürede değiştirilebilecek. Aynı zamanda güvenli olarak eklemiş olduğunuz cihazı artık kullanmıyorsanız cihaz güvenilir listesinde değilse, telefon kilit özelliğini aktif hale getirerek cihazı koruma altına alabileceğiz.

Android 10 güncellemesi kullanıcılara; gelişmiş uygulama izinleri, daha gelişmiş yüz tanıma ekranı, kaydetme özelliği, eski uygulamalar için uyarı ve geri tuşu kaldırılabilir gibi daha fazla özellikler sunmaktadır.

 

Sinan Demirdağ

Sinan 1985 Ankara Doğumlu Yazarımız Sitemizde Bulunan haberlerin kontrolünün yanı sıra aynı zamanda Dünya ve Siyaset başta olmak üzere tüm kategorilerde haber yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz