Ankara’da Ulaşıma Cep Telefonu Takviyesi

Başkent Ankara’da belediyenin hizmet sağladığı tüm ulaşım araçlarında ankara kart yerine cep bilet uygulamasına geçildi.

 

Ulaşımda Cep bilet dönemi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin start verdiği cep bilet modeliyle ulaşımda cep telefonu dönemi başlayacak. Tüm ulaşım araçlarında, raylı sitemlerde, teleferik sistemlerinde ve özel toplu taşıma araçlarında seyahat edecekler artık mobil bileti kullanılabilecekler.

EGO genel müdürlüğünün geliştirdiği proğram ile vatandaşlar ‘’ankarakart’’ cep telefonuna yükleyerek üyelik girişi işlemi yapacaklar. Üyelik aşamaları bitirip onaylandıktan sonra  toplu taşımaların kart okuma bölümlerine telefonlarını okutarak bütün ulaşım alanları kullanılacak.

EGO genel müdürü Nihat ALKAŞ, ‘’ anakart mobil uygulaması kullanan vatandaşlar için avantajlı bir kolaylık olacağı vurgulanırken bu sayede Ankara temassız ulaşımla geçiler sağlanacağını söyledi. Nihat ALKAŞ, uygulamayla ilgili şu bilgilere yer verdi.

‘’ hizmeti kullanan yolcularımızın öncelikle programı cep telefonlarına indirmeleri gerektiğini, bir sonraki aşamada hesap kartlarından programın sanal kartına bakiye yüklemelerinin ardından geçiş turnikeleri ve toplu taşıma araçlarında bulunan kart okuma cihazlarına kart yerine cep telefonlarını yakınlaştırıp okutarak mobil  ulaşım hizmetlerinden rahatlıkla yararlana bilecekleri, bir biniş ücretin sanal kart bakiyesinden düşülecektir.’’ dedi

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz