Araba Kiraladı 40 Bin Liralık Borç Sahibi Oldu

Tokat’ın Erbaa ilçesinde oto ve halı yıkama işi yapan Ergin Baş, 3 yıl önce Samsun’da bir oto kiralama firmasından otomobil kiraladı. Aracı teslim etmesine rağmen oto kiralama şirketi 40 bin liralık icra takibi başlattı.

Türkiye genelinde, araç kiraladıktan sonra haklarında icra takibi başlatılan yüzlerce kişiden biri olan Ergin Baş, açılan davayı kazanmasına rağmen mal varlığı üzerindeki icrayı kaldıramadı.

Kredi kartından 2 bin lira provizyon adı altında bir miktar para çekildiği, 950 lira kira bedeli olarak ödediğini, haricen sözleşme adı altında bir evrak imzaladığını, aracı teslim ettiğinde evrakları daha sonra vereceklerini söyleyen firma, 2 gün sonra arayarak araca zarar verildiğini söyleyip tekrar para istendiği, bir süre sonra da 40 bin liralık borcum olduğuna dair tebligat geldiğini belirten Ergin Baş, “ Sosyal medya hesaplarına baktığımda bu kişilerin dolandırıcı olduğunu gördüm. Bu kişinin, bir akrabasının kimliği ile kaçak olarak yaşadığını tespit ettik. Şahıs Tekirdağ’da yakalandı. Benim açtığım dava ile 5 yıl hapis ve 10 bin lira para cezası aldı. Son bir ay içerisinde benim gibi birçok kişiyi dolandırdığını öğrendim. Sosyal medyadan olanı öğrenen benim durumumdaki kişiler beni aradılar. Bende tek tek uğraşmaktansa whatsapp grubu kurdum. Bütün mağdurlar artık buradan birbirleri ile iletişim kuruyorlar.

40 bin lira dolandırıldım. İcra senetleri nedeniyle gayrimenkul ve araçlarımda haciz var. Bu nedenle işlerimi yürütemiyorum. Araç kiralarken imzalanan evraklara çok dikkat edilmesi gerektiğini, bundan sonraki süreçte diğer mağdurlarla bir olup bu işten bütün insanları kurtarmak istiyoruz.” dedi.

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz