Artık Türkiye’de yayında çocuklarınız için Youtube Kids kullanın

Youtube kids nedir? Youtube’dan çocuklara özel uygulama

Youtube, 2019 yılının 3. çeyreğinde çocuklara özel yeni bir web sitesi geliştirildiğini duyurdu. Youtube tarafından yapılan açıklama, Youtube Kids adı verilen uygulama ile çocukların ilgisini çekme ihtimali yüksek içeriklere yer verilecek bir internet hizmeti geliştirildiğini kamuoyu ile paylaştı. Youtube’un yaptığı açıklamanın ardından özellikle ebeveynler Youtube Kids nedir sorusunun yanıtını merak ediyor.

Youtube tarafından yapılan uygulama çocuklara aktivite yönünden zenginleştirerek web sitesi açılacağı belirtildi. Çocuklar için özel bir uygulama geliştirmek amacıyla Youtube tarafından yürütülen çalışmaların ardından Youtube yetkilileri, Youtube Kids adı altında açılacak web sitesinin duyurusunu yaptı. Bu web sitesinde yalnızca çocukların ilgisini çekecek faaliyetlerde bulunan içeriklere yer verilecek. Uygulamanın amacı çocukların daha güvenli bir şekilde internette vakit geçirmelerini sağlamak.

YOUTUBE KİDS NEDİR?

Youtube çocuklara özel web sitesi için çalışıyor.

Daha önce Youtube tarafından geliştirilen Kids App adlı uygulama, çocuklar için özel olarak tasarlanmıştı. Bu uygulamanın ardından yürütülen yeni çalışmalar hakkında bilgiler paylaşılırken, Youtube Kids web sitesi ile çocukların yalnızca kendi ilgilerini çekecek güvenli bir video deneyimi yaşaması amaçlanıyor. Uygulamanın geliştirilme sürecinde 3 ila 10 yaşındaki iki farklı çocuğun beğenilerinin farklı olmasından yola çıkılırken, sitede 4 yaşında altındaki çocuklar ile 5-7 yaş ve 8-12 yaş aralığındaki 3 farklı çocuk grubu için farklı içerikler yer alacak. Bu durumda videolarda yaş kategorisine göre değerlendirilerek çocukları etkileyen içerikler yer alıcak.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz