Asgari Ücretle Çalışan Temizlik Görevlisinden 2 Öğrenciye Burs

243 0

Zonguldak Rat mahallesinde ailesinden kalma bir evde tek başına yaşayan Abdurrahman Yılmaz, 8 sene önce Zonguldak Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2 bin 400 TL maaş alan Abdurrahman Yılmaz, aldığı maaşın 400 TL si ile geçen seneden beri iki çocuğun her ay okul masraflarını karşılıyor. Her sabah erkenden kalkarak işine giden Abdurrahman Yılmaz alnının teri ile kazandığı para ile bu sene de iki çocuğa burs vermeye devam ediyor.

Güler yüzü ve samimiyeti ile etrafındaki insanlar tarafından sevilen Abdurrahman Yılmaz, bu davranışından dolayı da büyük takdir topluyor.

Zamanında maddi durum yetersizliğinden dolayı okuyamadığını söyleyen hayırsever adam, ilkokuldan sonra simit satarak, ayakkabı boyayarak geçimini sağladığını, sadece tek bir kalem ve tek bir defter için ne zorluklar yaşadığını hatırladıkça bu çocuklara maddi durumunun yettiği yere kadar yardım edeceğini dile getirdi.

Abdurrahman Yılmaz, “ Kefenin cebi yok sonuçta bende tek başıma yaşıyorum. Maddi durumum yettiği kadar elimden geldiğince yardımcı olacağım. Onlar beni tanıyor ama maddi olarak yardım ettiğimi bilmiyorlar. Nice çocuklar mum ışığında ders çalışarak doktor, mühendis, öğretmen oluyor. Bu çocuklar geleceğimizin nesilleri onlar okudukça ben mutlu oluyorum, yardım ettiğimi bilmelerini de istemiyorum. Sigaranın fiyatı 15 TL sigara içmeyip o çocuklara versem onunla gidip kıyafet alır, ayakkabı alır ve mutlu olurlar.” dedi.


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.