Azerbaycan’ın ekran yüzü olan Vusala Alizade kimdir?

Vusala Alizade Kimdir ?

1984 yılında Azerbaycan’da dünyaya gelen ünlü oyuncu ve sunucu, Azerbaycan’ın önemli ekran yüzleri arasında da yer alıyor. Bir çok programa halen düzenli olarak katılım gösteren Alizade, Azerbaycan halkı için takip edilen ve sevilen isimler arasında bulunuyor.

Azerbaycanlı Güzel; Vusala Alizade
Azerbaycan’ın en güzel kadınlarından olan ve oyunculuk yaptığı bir çok dizi ve film projelerinde adından sıkça söz ettiren Alizade, özellikle Türk yapımlarında oyunculuğunu doğal güzelliği ve Azerbaycan şivesi ile ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Vusala Alizade’nin Kariyeri

Vusala Alizade, 2002-2014 senelerinde “Lider” TV de yayınlanan “perde” magazin programında editör olarak çalıştı. 2014-2016 senelerinde “APA Holding” de faaliyet gösteren “APA” TV de yayınlanan “Seher zengi” ( sabah zili) programının sunuculuğunu yapmıştır.

2015 senesinden bugüne kadar ATV’de yayınlanan “Kadına Göre” programının sunucusunu yapmıştır.

2016 senesinin Ekim ayında ATV’de yayınlanan Masin ( araba) Realiti Şovunun Bayanlar ve Baylar adlı 15. sezonuna katılmıştır. 17 Ekim’de oylamaya çıkan Vusala Alizade, yoğun gecenin sonunda oyların 56.44% oranını toplayarak oyunu devam ettirdi. Aynı gün oyundan Vugar Abdulovu yarışmadan eledi. Vusala Alizadeh şovun sonraki günlerinde başarılı bir performans sergileyerek finale katıldı.

Araba için kararlı yarışta şarkıcılar Talib Tale ve Khatun Aliyeva ile yarıştı. Ancak, 23 Ekim’de Vusala Alizadeh sağlık sorunları için yarıştan çekilmek zorunda kalarak kaybetti ve otomobiller için savaşmayı bıraktı.

Vusala Alizade Ocak 2020’de Azerbeycan ATV kanalında Yeni Akşam Tv programının sunuculuğunu yapmaya başladı. Bir çok programa halen düzenli olarak katılım gösteren Alizade, Azerbaycan halkı için takip edilen ve sevilen isimler arasında bulunuyor.

Vusala Alizade, 2013 yılına kadar TV sunucusu Azer Ismayilov ile evli kaldı. Vusala Alizade’nin 10 Şubat 2012 doğumlu bir kızı var.

Vusala Alizade Kimdir ? Ünlü Sunucu ve Fenomen Türkiye'ye Mi ...

Ünlü Sunucunun Çalışmaları

Vusala Alizade, şimdilerde çeşitli etkinliklerde ve davetlerde boy gösterirken, sunuculuk kariyerine de özel gecelerde devam ediyor. Özellikle Türkiye’de yaşayan Azerbaycanlıların da takibinde olması nedeni ile yaptığı her paylaşım büyük ilgi topluyor.

Mesleki kariyeri dönemince İstanbul’da ki çeşitli etkinliklerde de sunuculuk yapan ve ayrıca sosyetenin davetlerinde de bulunan Alizade, Azerbaycan’ın en önemli fenomenleri arasında yer alıyor. Instagram hesabında yapmış olduğu paylaşımları büyük beğeni toplarken, özellikle Milli Bayramlar için yapmış olduğu özel çalışmalar ile de gerek takipçilerinin ve gerekse de almış olduğu etkileşim sayesinde, yabancılarında bu paylaşımları görmelerini sağlıyor.

Sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlara yapılan yorumlara hızlıca cevap veren Vusala Alizade, sevenleri ile her zaman bir iletişim halinde olmanın doğruluğunu da böylelikle gösteriyor. Azerbaycan’da yoğun bir ilgi altında olmasına karşın, aynı ilgiyi Türkiye’de de görüyor olmasından dolayı, her zaman sevenleri ile görüşerek, onların dertlerine de derman olmaya çalışıyor.

Vusala Alizade TV presenter Azerbaijan

Vusala Alizade’yi takibe almak için https://www.instagram.com/vusalaalizade/ tıklayın.

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz