Bakan Tüfenkci Açıkladı! Irak’a İkinci Bir Sınır Kapısı Açılabilir

524 0

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, “Merkezi Irak hükümeti ile ikinci bir sınır kapısı açılması konusunda fikir birliği oluştu. Gerekli adımlar atıldıktan sonra Ovaköy sınır kapısı açılabilir.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Anadolu Ajansı Editör Masası’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tüfenkci, “Bilinenin aksine bizim ticaretimizin büyük kısmı Kuzey Irak’la değil, merkezi hükümetle gerçekleşiyor. Merkezi Irak hükümeti ile ikinci bir sınır kapısı açılması konusunda fikir birliği oluştu. Gerekli adımlar atıldıktan sonra Ovaköy sınır kapısı açılabilir” dedi.

“TÜRKİYE, TİCARİ AÇIDAN VAZGEÇİLECEK BİR ÜLKE DEĞİL”

Türkiye-ABD ilişkileri kırılgan bir zeminde yürüyor. “Türkiye ticari açıdan vazgeçilebilecek bir ülke değil. Bunu ABD’de görüyor.

“SİYASİ ŞANTAJA DÖNÜŞTÜRMEK AHLAKSIZLIKTIR”

“AB ticari menfaatler üzerine kurulmuş bir birlik. Taahhütlerini yerine getirmeyen bir Avrupa mali yardımları kesse ne olur kesmese ne olur. Adil bir rekabet istiyorlarsa ekonomik şantaja başvurmamaları gerekir. Siyasi şantaja dönüştürülmesi ahlaksızlık.”


Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.