Boşanma Davasında Şok Gelişme

 

Adana’da ilginç bir boşanma duruşması yaşandı. Son 6 yıldır boşanamadığı eşine çanta fırlattığı gerekçesiyle Meryem KARALÖK hapis cezasına çarptırıldı. Boşanma davasının görüleceği mahkeme salonunun dışında eşine çanta fırlatan kadın hapis cezası ile cezalandırıldı. Mahkemede belirtilen durum fırlatılan çantanın silah sayılmasından kaynaklanıyor. Basit yaralama suçu olarak adlandırılan olayda Meryem KARALÖK bu sebeple doğum gününde cezaevine girmiş oldu. Talihsiz kadın böyle bir olay karşısında isyan etti.

 

Daha Önceden Eylem Yapmıştı

6 yıldır kocasından boşanamayan Meryem KARALÖK Adana Adliyesi önünde eylem yapmıştı. Eylem sırasında “boşanmak istiyorum” diye birçok kez bağıran kadının yardımına Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana Barosu yardım etmişti. Daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de harekete geçerek kadına yardım edeceğini duyurmuştu.

 

Kocası Şikâyet’çi Oldu

Duruşma salonu önünde kocasına çanta fırlatan Meryem Karalök’ten kocası şikâyetçi oldu. Şikâyette “Erkeklik Gururum İncindi” diye belirtti. Çantanın silah olarak sayılmasından dolayı Meryem Karalök 5 ay hapis cezası ile cezalandırıldı. Hapis cezası 3 bin liralık adli para cezasında çevrildi.

Oktay Salış

Editörümüz Edebiyat Fakültesinden yakın zamanda mezun olup sitemizde güncel haberler yazmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz