Çanakkale’de deprem 45 saniye sürdü. Halk geceyi sokakta geçirdi

377 0

Son dakika yapılan açıklamaya göre Çanakkale Ayvacık’ta saat 21:23 civarında deprem meydana geldi. Marmara Bölgesi genelinde hissedilen deprem vatandaşları endişelendirdi. Alınan bilgiye göre, deprem İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve çevre illerde hissedildi. Bugün itibariyle ise net bilgiler geldi.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 46 artçı sarsıntı meydana geldiği bildirildi. Sazlı köyünde 4 ahır, 1 cami, 9 boş bina ve 5 konutun duvarlarında çatlaklıklar, eski ve boş binalarda duvar yıkılmaları ve hasarlar oluştu.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıkladı.

ÇANAKKALE (AA) – Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından bölge halkının tedirgin bekleyişi sürüyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesince, dün saat 21.23’te yaşanan ve merkez üssü Ayvacık ilçesinin Tartışık köyü olan 5 büyüklüğündeki deprem, farklı köylerde yaklaşık 10 evde küçük çapta hasara neden oldu.

Depremin ardından Çanakkale Valiliğince kriz masası, AFAD Çanakkale İl Müdürlüğünce de çok sayıda ekip oluşturularak bölgede geniş çaplı inceleme çalışması gerçekleştirildi.

Ayvacık’ın Ahmetçe, Kayalar ve Sazlı köyleri ile depremin merkez üssü olan Tartışık köyünde camilerden yapılan anonslarla halktan çatlak oluşan yapılara girmemeleri istendi.

Köy sakinleri ise geceyi sokaklarda yaktıkları ateşin başında geçiriyor.

Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, deprem bölgesini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Merkez üssü Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Tartışık köyünde dün saat 21.23’te 5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.Kadir Polat

Kadir Polat

Kadir Polat 29 Yaşında ve İktisat Bölümü mezunu olup sitemizde uzun süredir Ekonomi Kategorisi başta olmak üzere güncel haberler yazmaktadır.