Demirtaş’a tahliye kararı çıktı

823 0

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bir davadan tahliye edildi. Ancak Demirtaş hakkında daha önce verilen kesinleşmiş hapis cezası olduğu için tahliye edilmedi.

Av. Ramazan Demir, “Karar Demirtaş ve avukatların hazır olmadığı duruşmada verildi. Ancak Demirtaş hakkında kesinleşmiş 4 yıl 8 ay hapis cezası bulunduğundan şimdilik tahliye olamayacak.” dedi.

KARAR, 18 EYLÜL’DE AİHM BÜYÜK DAİRE’DEKİ DURUŞMA ÖNCESİNDE ALINDI’

Gazeteci Alican Uludağ Twitter hesabından, “Selahattin Demirtaş, Ankara’da tutuklu yargılandığı davada tahliye edildi. Ancak hakkında kesinleşmiş 4 yıl 8 ay hapis cezası olduğu için dışarı çıkamayacak. Karar, 18 Eylül’de AİHM Büyük Daire’deki duruşma öncesinde alındı.” diye yazdı.

AHMET ŞIK’TAN AÇIKLAMA

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık Twitter hesabından, “Selahattin Demirtaş hakkında @hdpdemirtas tutuklu olduğu dosyadan tahliye kararı verildi. Bir başka dosyadan hükümlü olduğu için @hdpdemirtas hapiste tutulmaya devam edecek” diyerek şu karar belgesini paylaştı:


Harun Gencel

Harun Gencel

Harun Gencel 1991 Trabzon Doğumlu olan editörümüz , Sitemizde güncel olarak haber yazmakta olup aynı zamanda yayınlanan haberlerin kontrollerini de sağlamaktadır.